kilka słów o podróżowaniu

Jeśli rozważacie podróż dookoła Świata i macie wątpliwości czy warto, to może seria wywiadów na careerbreak.pl z ludźmi, którzy wrócili z takiej podróży pomoże Wam podjąć decyzję.

A teraz kilka słów o tym, jak podróżujemy po Europie. Jeśli tylko można staramy się jechać samochodem lub wypożyczyć go na miejscu (jeśli nie jest to weekend w mieście) – często ta druga opcja wychodzi taniej szczególnie przy dzisiejszych cenach paliwa. Dodatkowo zabieramy ze sobą namiot – ostatnio niestety trzeba sporo dopłacać za bagaż rejestrowany. Takie połączenie daje niesamowitą swobodę w planowaniu wyjazdu. Odpadają rezerwację noclegów, nie jest się związanym z jednym miejscem i można łatwiej dotrzeć do małych miejscowości. Koszt wypożyczenia samochodu bilansuje się ze spaniem po chmurką. A wy jak podróżujecie?

skye szkocja

4 odpowiedzi do “kilka słów o podróżowaniu”

  1. Na miejsce zwykle samolotem. Na miejscu korzystanie z komunikacji lokalnej – autobusy (np. Portugalia i polaczenia Lizbona – Cabo, Lizbona – Porto), pociagi (Barcelona – Girona, Barcelona – Tarragona, Tarragona – Valencia), jako forma przemieszczania sie przede wszystkim miedzy miastami. Po miescie zwykle chodzimy, co pozwala na lepsze poznanie miejsca. Aczkolwiek wiadomo, nie katujemy sie, gdy do danego zabytku, ciekawej miejscowki, jest kawal drogi 😉 Z wypozyczeniem auta na razie nie kombinowalismy.

    Nocleg – hostele, male pensjonaty, tanie hoteliki. Wszystko zalezy od cen i oferowanego standardu. Aczkolwiek zwykle przed wyjazdem, wiemy mniej wiecej, gdzie bedziemy spac.

  2. W dużych miastach bez dwóch zdań na piechotę + transport lokalny – najchętniej metro. Samochód tylko przeszkadza, dlatego jak go wypożyczamy to unikamy dużych miast. Poza tym w mieście trudniej rozbić namiot 😉

  3. Najbardziej lubię rowerem z namiotem i całym domkiem w sakwach (prawdziwe wakacje) i wtedy bilet z i do kraju, a reszta to życie, scenariusz pisze się z dnia na dzień. Jeśli mniej czasu, to podobnie jak Wy, czyli samochód, namiot i przed siebie. Czasami miasta (przedłużone weekendy) i wtedy tanie latanie i schroniska młodzieżowe a reszta pieszką…

Możliwość komentowania jest wyłączona.