pomysł na wakacje?

Nikt się nie upomniał, a ja zupełnie zapomniałem o tapecie na marzec. Cóż, lepiej późno niż wcale. Dziś oprócz tapety mamy też pytanie – czy macie już pomysł na wyjazd/wakacje w tym roku? Szukamy ciekawych miejsc – może ktoś coś może polecić? Najchętniej blisko – Polska, Europa.

A tu tapeta na marzec w wersji polskiej i angielskiej.  Zdjęcie zrobione w Dolinie Księżycowej w Chile – Valle de la Luna.

dolina księżycowa Chile

14 odpowiedzi do “pomysł na wakacje?”

 1. Ha, czekałem na tapetę, ale skoro poprzednia była 7 lutego, to teraz też mieliście jeszcze trochę czasu 😉

  Pomysł na wakację.. Od razu przyszło mi na myśl – Portugalia. Pytanie może, gdzie nie byliście, żeby było łatwiej i nie powielać miejsc 🙂

 2. Witam,
  Prosilibyśmy o więcej szczegółów. I niekoniecznie muszą to być miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. A co do Portugalii to też polecamy – nas szczególnie urzekła Lisbona i Zielone Wybrzeże – Costa Verde.

 3. Jeżeli chodzi o Portugalię, to byliśmy w Lizbonie i stamtąd robiliśmy wypady – Sintra, Cascais, Cabo da Roca i Fatima. Później przenieśliśmy się do Porto, gdzie spędziliśmy kilka dni i ucięliśmy wypad do Bragi. Z Krakowa powinniście mieć dobre połączenie do Porto Ryanairem. W sensie takim, że lecicie np. do Mediolanu i przesiadka do Porto. Kiedyś była taka możliwość, nie wiem, jak jest teraz.

  Drugi pomysł do Hiszpania, a ściślej Katalonia. Barcelona, Girona (na 1 dzień), Tarragona i na dokładkę Walencja.

 4. Ja w tym roku wybieram się do Gruzji, głównie w góry ale też do Tbilisi. Jeszcze nie mogę powiedzieć z doświadczenia ale z opowiadań wiem że warto tam pojechać. Mam nadzieję, że się nie zawiodę;)

  Pozdrawiam;)

 5. A ja polecam Polskę wschodnią, najlepiej na rowerze, od południa do północy, przepiękne miejsca i kapitalni ludzie…
  A mi marzy się Armenia, może Wam też by się spodobała.

 6. My na rower bardzo chętnie. Jednak raczej nie damy rady całej wschodniej granicy zjechać. Możesz jakiś bardziej konkretny rejon lub miejsce polecić, tak na kilkudniowy wypad.

 7. w zeszłym roku byłam na blisko 10 dniowym rowerowaniu z Terespola do Gór Sudawskich (jeśli chcesz mam opis i foto). Jechaliśmy wolno, bo z początkującą bez kondycji 🙂 ale było kapitalnie. Najpierw Polesie, potem Suwalszczyzna, wszystko jak z bajki. Spaliśmy w szkołach (gdzie działają schroniska wakacyjne)i w namiocie nad jeziorami (suwalszczyzna).

 8. A my polecamy Rumunię i Bułgarię. Piękne i przyjazne kraje. można się wybrać wzdłuż wybrzeża morza czarnego 🙂

 9. Oczywiście Portugalia!!!
  Lizbona, Porto, Coimbra!
  Koniecznie! I po kilka dni na dwa pierwsze miasta.
  🙂

 10. A może szlakiem winnic i piwnic :)? Zacząć od okolic Jasła, potem Słowacja, następnie Tokaj i Eger.

 11. Polecam Wam Turcję. Ja byłem w zeszłym roku na krótkim wypadzie. Lot do Stambułu, tam 2 dni, potem Kapadocja oraz powrót nad M.Czarne, ewentualnie wyspa Bozcaada na M. Śródziemnym (to z opowiadań).
  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.