Najbardziej zróżnicowany kraj – 17 tysięcy wysp Indonezji

Najbardziej zróżnicowany kraj - 17 tysięcy wysp Indonezji

Najbardziej zróżnicowany kraj - 17 tysięcy wysp Indonezji

17 tysięcy wysp i każda inna, to właśnie tym Indonezja imponuje. Przepiękna przyroda, interesująca kultura, niezwykle życzliwi ludzie i oryginalne jedzenie. Jest to chyba najbardziej zróżnicowany pod każdym względem kraj. Musimy się więc poważnie zastanowić, co chcemy zobaczyć, jak spędzić tam czas i dopiero wtedy zdecydować na jaką wyspę się wybierzemy.

Najpopularniejsze wyspy Indonezji

Bali

Kojarzona jest głównie z kurortami i natłokiem turystów. Jednak, gdy opuścimy główne miasta i udamy się w miejsce takie jak np. Kuta, możemy odkryć naturalne oblicze tej ciekawej wyspy. Bali oferuje nie tylko piękne plaże i miejsca do surfingu, ale też warte zobaczenia wulkany, tarasy ryżowe i piękne lasy tropikalne. Charakterystyczne na wyspie są występujące, co krok, świątynie i kapliczki. Jest ich tutaj ok. 20.000, od malutkich miejsc modlitwy po okazałe kompleksy świątynne jak np. Pura Tanah Lot, Pura Besakih. Warte uwagi są odbywające się w nich rytuały i ceremonie.

Lembongan

Wyspa, na której nie ma wielu turystów, gdyż baza noclegowa i restauracyjna nie jest mocno rozwinięta. Dzięki temu można się tu wczuć w lokalny klimat. Malownicze wioski wraz z ich mieszkańcami, utrzymującymi się z hodowli wodorostów, pozwalają poznać życie prawdziwych tubylców. Wyspę warto zwiedzać skuterem, który można wypożyczyć na miejscu. Panują tu idealne warunki do uprawiania surfingu, podziwiać można dzikie plaże oraz lasy namorzynowe.

Komodo

Znana przede wszystkim z olbrzymich waranów zwanymi „smokami z Komodo”. Jej niezwykła przyroda i malownicze krajobrazy wprost zachwycają. Podwodny świat wokół wyspy urzeka rafą koralową oraz bogactwem i różnorodnością zwierząt. Spotkamy tam zarówno żółwie, rekiny, manty, jak i małe, lecz bardzo kolorowe rybki. Jest to idealne miejsce do nurkowania i snorkelowania.

Sumatra

Przepiękna wyspa pełna oryginalnych gatunków zwierząt i roślin. To tutaj występują gatunki nigdzie indziej nie spotykane jak: słoń sumatrzański, orangutan sumatrzański czy tygrys. Prawie 500 gatunków endemicznych ptaków i 17 roślin. Jest to nie lada gratka dla miłośników natury. Atrakcją wyspy Sumatra jest niezwykła rafa koralowa i archipelag niewielkich wysp, gdzie nie dotarły jeszcze rzesze turystów, więc możemy podziwiać ich dzikość i autentyczność.

Indonezja to kraj o olbrzymim potencjale dla turysty, można znaleźć tu wszystko czego zapragniemy, piękno przyrody, wulkany, świątynie, zabytki, czarujące plaże, warunki do nurkowania czy surfingu i wciąż doświadczać czegoś nowego. Każda wyspa oferuje swoje indywidualne bogactwo, coś autentycznego i ciekawego. Wybór należy do nas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*