Pieniądze na wakacje

Pieniądze na wakacje

Pieniądze na wakacje

Gdzie jechać na wakacje

To gdzie i czy w ogóle pojedziemy na urlop często zależy od tego ile mamy w domowym budżecie pieniędzy na wakacje. Często jedyną pewną jest fakt, że chcemy spędzić urlop poza miejscem zamieszkania. Jednak nie wiąże się to ze spełnianiem naszych młodzieńczych marzeń o dalekich podróżach. W kontakcie z rzeczywistością okazuje się bowiem, że nie mamy tyle pieniędzy na wakacje, aby udać się w podróż marzeń. Wybieramy więc miejsca bardziej dostępne i tańsze. Skąd jednak wziąć jakiekolwiek środki na wycieczkę.

Pieniądze na wakacje – oszczędzanie

Mało kto może pozwolić sobie na to, że wyjeżdżając np. w sierpniu, jedna wypłata starczy mu na 100% opłacenie wczasów, opłacenie rachunków i innych zobowiązań, a jeszcze zostanie na wydatki na wczasach i codzienne życie po powrocie. Dla większości osób jest to nierealne. Musimy więc zastanowić się nad tym jak inaczej pozyskać pieniądze na wakacje. Dobrym sposobem jest po prostu oszczędzanie. Jeśli regularnie, z każdej wypłaty będziemy odkładali określoną sumę, bez problemu uzbieramy pieniądze na wakacje. Właściwie już po powrocie powinniśmy zacząć odkładać na kolejne wakacje. Dzięki temu, że oszczędzanie będzie rozłożone w czasie, nie będziemy musieli jednorazowo odkładać wielkich kwot.

Pieniądze na wakacje – raty

Rezerwując wycieczkę przez biuro podróży nie musimy od razu opłacać jej w całości. Biura podróży dają nam wiele możliwości, Rezerwują wakacje proszą nas o wpłacenie zaliczki, następnie możemy dokonać jednorazowej wpłaty reszty zobowiązania, bądź ustalić terminy kilku wpłat. W ten sposób mamy czas na zebranie kolejnej puli pieniędzy na wakacje. Nie musimy od razu opłacać wszystkiego. Co więcej, wycieczka organizowana przez biuro podróży, to dla nas także mniejsze wydatki na miejscu. Decydując się na wczasy all inclusive praktycznie nie potrzebujemy żadnych dodatkowych pieniędzy na wakacje.

Pieniądze na wakacje – kredyt

Kiedy z jakiegoś powodu nie udało nam się oszczędzić potrzebnych pieniędzy na wakacje, a koniecznie w tym roku chcecie spędzić urlop poza domem, jeszcze nic straconego. Możecie zdecydować się na wzięcie kredytu na ten cel. Zastanówcie się jednak co było powodem, że nie udało wam się zebrać środków na wakacje. Jeśli było to jakieś zdarzenie losowe i całe oszczędności musiały zostać spożytkowane na inny cel, nie ma problemu. Natomiast, gdy powodem było lenistwo i wydawanie pieniędzy na byle co przemyślcie decyzję o pożyczce. Skoro nie byliście w stanie nic odłożyć, czy będziecie w stanie spłacać ratę kredytu. Nie chcemy w ten sposób nikogo urazić, a jedynie uświadomić, że kredyt to zobowiązanie, z którego nie zdajemy sobie sprawy do momentu gdy przychodzi czas na spłatę rat.

 

Dodaj komentarz