Słodkie a jednocześnie zdrowe wypieki i przekąski

Słodkie a jednocześnie zdrowe wypieki i przekąski

W dzisiejszym świecie mamy duży dostęp do szeregu przepisów kulinarnych, zarówno na dania wytrawne, jak i na desery. Blogi, książki kulinarne, ebooki wydawane przez dietetyków dostarczają nam wiedzy na temat komponowania dań dietetycznych, zdrowych oraz niskoenergetycznych. Na portalach społecznościowych bez trudu można znaleźć porady na temat tego jak należy się odżywiać by zadbać o sylwetkę.

Jedną z powtarzających się wskazówek jest unikanie tłuszczów nasyconych i cukrów prostych. Z tego względu na tego typu platformach coraz rzadziej spotykamy przepisy na ciasta z kremem…

Fit ciasta z kremem

Obserwując trendy przesadnego dbania o sylwetkę możemy się domyślać, że desery takie jak czekoladowe ciasto z kremem są wykluczone z jadłospisu. Jest to bardzo pozytywny trend, ponieważ wynika z faktu dbania o zdrowie, a co się z tym wiąże, o jakość swojej diety. Nie da się zaprzeczyć jednak, że większość ludzi lubi desery i słodycze. Kto z nas po pysznym obiedzie w restauracji nie ma ochoty na zjedzenie kawałka ciasta lub lodów? Kto z nas nie skusi się na kawałek szarlotki, sernika lub karpatki od swojej babci lub mamy? Kto z nas potrafi przejść obojętnie obok piekarni, z której unosi się zapach ciepłych pączków? Wreszcie, czy jest taka osoba, która nie lubi tortów i wypieków z podwójnym kremem? Wiele osób ma jednoznaczną odpowiedź na powyższe pytania i potrafi bez zastanowienia odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z przyzwyczajeń, nawyków żywieniowych oraz oczywiście z przepysznego połączenia tłuszczu i cukru w daniach deserowych. Dostępność i duży wybór wypieków w cukierniach i sklepach nie pomaga w unikaniu tego typu produktów. Jednak, czy dbanie o zdrowie musi być równoznaczne z tym, że rezygnujemy ze słodkich deserów?

Otóż można jeść słodkie a jednocześnie zdrowe wypieki i przekąski wykorzystując dostępne zamienniki cukru i tłuszczu. w sklepach stacjonarnych i internetowych pojawia się coraz więcej tego typu produktów, co więcej są całe działy i alejki bio/eko/fit produktów, które smakiem i aromatem nie odbiegają od tych tradycyjnych. Wykorzystując tradycyjne przepisy na ciasta z kremem możemy zatem piec zdrowsze odpowiedniki nadając im nową jakość i ciekawy smak.

W świecie bogatym w fit produkty, prozdrowotne zachowania żywieniowe, aktywność fizyczną i ogólne dbanie o szczupłą sylwetkę może okazać się, że nie ma miejsca i przyzwolenia na słodycze i kaloryczne desery oraz ciasta i torty z dużą ilością kremu. Na szczęście istnieje złoty środek w postaci stale zwiększającej się dostępności zdrowych zamienników. Przygotowanie takich ciast i deserów wymaga od nas zaangażowania, czasu i energii, ale niewątpliwie warto zdobyć się na taki wysiłek.

Dodaj komentarz