Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Postaw na sprawdzone miejsca

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Postaw na sprawdzone miejsca

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Postaw na sprawdzone miejsca

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o spędzeniu wakacji w naszym kraju. Nic dziwnego, kryje on w sobie niezwykle wiele, różnorodnych i ciekawych miejsc. Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Poznajmy kilka sprawdzonych miejsc, które zawsze będą doskonałym wyborem.

Toruń, czyli miasto Mikołaja Kopernika

Toruń to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast na mapie Polski. Kryje w sobie niezwykle wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzież, jak i dla dorosłych i seniorów. To miasto pierników, z których słynie od dawien dawna. Dzięki temu możemy wybrać się do Muzeum Żywego Piernika, poznając tradycję tego znanego na całym świecie przysmaku. Toruń to także miasto Mikołaja Kopernika. To w nim znajduje się jego dom, czy nowoczesne planetarium interaktywne, w którym dzieci mogą samodzielnie:

  • obserwować gwiazdy, planety,
  • wykonywać wiele różnorodnych eksperymentów,
  • poznać fascynujące historię.

Wieczorem warto wybrać się także na toruńską starówkę.

Polskie morze- Władysławowo, Hel i Jastarnia

Zdecydowanie rewelacyjnym wyborem na wakacje w Polsce będzie polskiego morze. To nie tylko znane, zatłoczone Trójmiasto. Możemy wybrać się w inne części polskiego wybrzeża. Jedną z najciekawszych opcji jest Hel. To właśnie tu znajduje się słynne fokarium, w którym obserwować można urocze stworzenia morskie. Organizowane są także pokazy foczych sztuczek, które rozbawią każdego malucha. 

Jeśli uwielbiamy opalanie, czas wolny z książką i beztroskie drzemki, doskonałym wyborem będzie Władysławowo. To miasteczko, które kryje w sobie niezwykle okazałą, zadbaną, rozległa plaże. Łagodne zejście do morza sprawia, że jest to także doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi.

Kolejną propozycją na atrakcyjne wakacje jest Jastarnia. To zdecydowanie najmniej znana miejscowość nadmorska z trzech przedstawionych. Dedykowana jest dla osób, które poszukują wyciszenia, jak również możliwości obcowania z naturą. 

Bieszczady- miejsce aniołów 

Jeśli kochamy góry, zdecydowanie warto odwiedzić Bieszczady. Mała i Wielka Rawka, Połoniny, schronisko noszące nazwę *Chatka Puchatka” to miejsca, które swoim wizerunkiem i anturażem zapierają dech w piersiach. Co więcej, w Bieszczadach odnaleźć można także uroczą miejscowość, które nosi nazwę Cisna, a w niej słynny bar Siekierezada. To w niej zasmakować można wybitnych dań, jak również lokalnych trunków. Dla dzieci przewidziane są wyjątkowo apetyczne naleśniki z lokalnymi jagodami w niezliczonej ilości. To także miejsce dla prawdziwych smakoszy mięsnych smaków, które okraszone zostały niedźwiedzim czosnkiem rosnącym w okolicy. Bieszczady to także możliwość wycieczki leśną kolejką czy odwiedzenia mini zoo. 

Wakacje w Polsce nie muszą być nudne. Przekonaj się o tym osobiście. 

Dodaj komentarz