Gdzie w podróż poślubną z niewielkim budżetem? Kilka ciekawych propozycji.

Gdzie w podróż poślubną z niewielkim budżetem? Kilka ciekawych propozycji.

Gdzie w podróż poślubną z niewielkim budżetem? Kilka ciekawych propozycji.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż wszelkie przygotowania do ślubu oraz sama w sobie ceremonia są dla pary niezwykle stresujące. Kiedy jednak wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a świeżo upieczeni małżonkowie rozpoczną nowy etap, mogą wybrać się w relaksującą podróż poślubną. Miesiąc miodowy zapewni parze nie tylko odpoczynek, lecz także masę niezapomnianych wrażeń i cudownych wspomnień. Gdzie w podróż poślubną, gdy nie dysponujemy pokaźnym budżetem? Oto kilka interesujących propozycji! 

Piękne widoki na wyspach w Malezji 

Egzotyczny, położony w Azji kraj, jakim jest Malezja, oferuje nam od groma różnego rodzaju atrakcji. Do najciekawszych z nich możemy zaliczyć wyspy Borneo, Tioman oraz Rawa. Pierwsza z nich stanowi świetny wybór dla osób preferujących piesze wycieczki po górach i rajską scenerię. Należy jednak zaznaczyć, że pogoda na owej wyspie to czynnik dosyć zmienny, który znacząco wpłynie na całą podróż. Zaleca się wybór lotów od początku lipca do początku października. Natomiast odradza wycieczek, począwszy od lutego, aż po listopad z uwagi na panujący w tym okresie monsun. Z kolei wyspa Tioman położona kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród turystów, a przez niektórych uważana jest za najpiękniejsze miejsce w całej Malezji. Oprócz rajskich widoków możemy korzystać z wielu atrakcji znajdujących się w pobliskich wioskach. W przypadku, gdy małżeństwo pragnie odpocząć od dużego miasta, hałasu bądź też zgromadzeń, dobrym pomysłem okaże się spędzenie miesiąca miodowego na Rawie. Wyspę charakteryzuje surowość. W niektórych częściach możemy odnieść wrażenie, iż jest ona bezludna. 

Romantyczny miesiąc miodowy we Francji

Francja, choć w pierwszej chwili może być przez nas postrzegana jako bardzo oklepana lub niewyróżniająca się niczym szczególnym jest w stanie zaskoczyć niejednego turystę! Para zakochanych doskonale odnajdzie się w tzw. mieście miłości. Wieża Eiffla to bez dwóch zdań najpopularniejszy obiekt architektonicznych całej Francji, a widok tego zabytku w nocy zapiera dech w piersiach. Tysiące lampek oświetlających wieżę na pewno utkwią w pamięci pary na długo. Ponadto nie możemy zapomnieć o wspaniałym ogrodzie i domu Claude’a Moneta, Moście Aleksandra III oraz Łuku Triumfalnym. 

Tajlandia — kraj dla żądnych przygód 

Mały budżet, wcale nie musi czynić miesiąca miodowego nudnym, pozbawionym ciekawych atrakcji turystycznych. Doskonałym dowodem, potwierdzającym ów stwierdzenie jest Tajlandia. Kraj oferuje nam masę atrakcji, takich jak, np.:

  • Szeroka plaża Patong Beach z wodą truskawkową
  • Tambon Kamala 
  • Mnóstwo świątyni buddyjskich 
  • Rejsy na Phi Phi. 

Same w sobie noclegi również nie powinny stanowić problemu, gdyż podróżując tylko we dwoje, jesteśmy w stanie samodzielnie znaleźć tanie zakwaterowanie w nieco rzadziej odwiedzanych regionach państwa.

Dodaj komentarz