Największe atrakcje do zobaczenia w Rosji

Największe atrakcje do zobaczenia w Rosji

Rosja bez wątpienia jest krajem bardzo dużym o bogatej historii i zróżnicowanej kulturze. Niestety niespokojna sytuacja polityczno-społeczna kraju a także niezbyt dobrze rozwinięta infrastruktura, skłania do podróży tylko najbogatszych a jednocześnie sprawia, że o wy kraj jest odwiedzany przez niewielką liczbę turystów. A szkoda, gdyż Rosja z powodu swej ogromnej różnorodności mogłaby przyciągnąć do siebie sporą liczbę turystów z całego świata. Pokrótce w owym artykule spróbujemy omówić jedne z najważniejszych atrakcji turystycznych. Zaczynajmy!

Największym miastem w Rosji jest Moskwa, która zarazem jest jego stolicą. Zabytki, które znajdują się w Moskwie i są godne odwiedzenia to przede wszystkim „Iwan Wielki” wieża a zarazem dzwonnica, „Tieriemnyj Dworiec” pałac cesarski, cerkiew „Dwunastu Apostołów”, Pałac Senatu, oraz Pałac Kremlowski. Jeżeli Moskwa, to i również Kreml i Plac Czerwony. Na Kremlu znajduje się ośrodek władzy czyli Pałac Królewski, który od wieków jest siedzibą głów państwa, zaczynając od czasów carskich a kończąc na współczesnych.

Innym znanym rosyjskim miastem jest bez wątpienia Sankt Petersburg, który jest nazywany przez wielu „Północną stolicą Rosji” i tak też jest w rzeczywistości, gdyż o wy kraj jest zaraz po Moskwie najczęściej odwiedzanym miejscem. Same zabytki tego piękno miasta zostały doceniane przez świat, dlatego też Sankt Petersburg został umieszczony na liście UNESCO jako ósme najbardziej atrakcyjnie turystycznie miasto świata. Czym Sankt Petersburg zasłużył sobie na takie wyróżnienie zasłużył? Sankt Petersburg jest często nazywany „Wenecją Północy” ze względu na sieć kanałów, która znajduje się w owym mieście. W Sankt Petersburgu znajduje się również „Pałac Zimowy”, który był niegdyś siedzibą carów oraz niewielki „Pałac Letni”. Godny uwagi jest również klasztor „Smolny”, „Pałac Taurydzki” wraz z parkiem, pomnik „Miedzianego Jeźdźcy Cara Piotra I”, oraz „Newski Prospekt”.

Rosyjska Kolej Transsyberyjska jest obiektem westchnień nie jednego turysty na świecie. A raczej turysty-podróżnika, który marzy o tym, aby przebyć Rosję i jej przepiękne regiony właśnie siedząc w owym pociągu. Jest to nie lada osiągnięcie. Taka podróż trwa przez siedem dni w jedną stronę i zaczyna się w Moskwie a kończy w Władywostoku.

Rosja to również kraj, który posiada bogatą faunę i florę. To właśnie w Rosji znajduje się najgłębsze jezioro świata „Bajkał”, które zawiera ogromną ilość wody. Do tego środowisko, które w nim panuje – nigdzie indziej niespotykane gatunki roślin i zwierząt sprawiają, że jest to w istocie cud natury.

Szkoda, że Rosja nie przywiązuje zbyt dużej wagi do turystyki. Mogłaby by ona być dla tego kraju bardzo dobrym rozwiązaniem na poprawienie sytuacji gospodarczej. Wielu turystów zniechęca również fakt, że dochodzi w niej do częstych napadów na turystów a także kradzieży. Ceny, zwłaszcza w Moskwie, nie należą do zbyt niskich.

Dodaj komentarz