Porady dotyczące podróżowanie z psem – jak się do tego przygotować?

Porady dotyczące podróżowanie z psem – jak się do tego przygotować?

Każdego dnia coraz więcej właścicieli decyduje się spędzić wakacje ze swoim psem. Oderwanie się od codziennej rutyny i podróżowanie z psem może być bardzo wzbogacającą inicjatywą. Co więcej, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu zminimalizuje ewentualne poczucie winy, że codzienne obowiązki nie zawsze pozwalają cieszyć się psem tak bardzo, jak byśmy chcieli i uwolni nas od zmartwień związanych z podróżowaniem bez towarzystwa psa.

Na szczęście jest też coraz więcej opcji sprawiających, że podróżowanie z psem jest przyjemnym doświadczeniem. Najważniejszą rzeczą jest zaplanowanie wszystkiego, co dotyczy przygotowania podróży i pobytu. Jeśli zdecydowałeś się na wspólną podróż z psem, zalecamy zapoznanie się z szeregiem wskazówek.

Wizyta u weterynarza przed podróżą

Kilka dni przed rozpoczęciem przygody udaj się do weterynarza na pełne badanie. Oprócz sprawdzenia, czy pies jest w dobrym zdrowiu, poświadczy on również, że jego harmonogram szczepień jest aktualny i spełnia wymagania wybranego miejsca docelowego. Wizyta pomoże Ci również zabezpieczyć zwierzę przed obecnością pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych.

Pies potrzebuje rzeczy, które przypomną mu o jego rutynie

Jak wiesz, Twój pies jest przyzwyczajony do określonego rodzaju jedzenia i może potrzebować zachęt (zabawek i przekąsek), aby podróż była bardziej znośna. Dlatego ważne jest, aby dodać do walizki jego zwykłą karmę i wszystkie te rzeczy, które sprawią, że poczuje się jak w domu. Nie zapomnij o szczotce (zwłaszcza jeśli sierść psa jest długa lub gęsta), żelu i innych rzeczach, których może mu brakować.

Jak zapewnic psu komfort podczas podróży?

Chociaż Twój pies może być podekscytowany spędzaniem z tobą więcej czasu i oglądaniem nowych miejsc, nie zapominaj, że wyjście z jego zwykłego środowiska, ze wszystkim, co się z tym wiąże, jest dla niego znaczącą zmianą. Wielogodzinne podróże, niezależnie od rodzaju transportu, predysponują go do doświadczeń, do których nie jest przyzwyczajony.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo przez cały czas. Unikaj narażania go na nadmierny hałas lub ruch uliczny, aby mógł cieszyć się podróżą w ciszy i spokoju. Upewnij się, że może się rozciągnąć i mieć dostęp do wody przez cały czas, a także, że podróżuje pod kontrolą (ze smyczą, transporterem lub pasami bezpieczeństwa dla psa) i miej oko na temperaturę (gorącą lub zimną), odpowiednio reagując. 

Odpowiednie zakwaterowanie dla psa

Coraz więcej miejsc noclegowych staje się znanych jako “przyjazne zwierzętom” lub “przyjazne psom”. Większość z nich oferuje usługi ukierunkowane na dobre samopoczucie psa. Psy potrzebują miejsca do jedzenia i picia, innego do odpoczynku i spania, a trzeciego na zewnątrz, aby spacerować i uwolnić swoją energię, socjalizacja z innymi psami. Możliwość interakcji z nimi jest dodatkowym czynnikiem, który przyczyni się do poprawy ich doświadczenia.

 

Dodaj komentarz