Sumatra – co warto tam zobaczyć

Sumatra – co warto tam zobaczyć

Sumatra to największa wyspa położona w Indonezji, która jest częścią Wysp Sundajskich. Jest bardzo często wybierana przez turystów jako cel podróży i potrafi oczarować nie jedną osobę. Co warto zobaczyć na tej Indonezyjskiej wyspie i jakie atrakcje Sumatra ma nam do zaproponowania? Podpowiadamy.

Parki Narodowe

Fakt, że kiedyś Sumatra była praktycznie w całości pokryta dżunglą sprawił, że można tam teraz znaleźć wiele Parków Narodowych. Większość z nich tak jak np. Park Narodowy Gunung Leuser jest bardzo łatwo dostępnych dla turystów i można je zwiedzać. Można tam spotkać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku np. orangutany, a także egzotyczne rośliny. Jednym z ciekawszych parków może okazać się Park Narodowy Kerinci Seblat, w którym znajduje się najwyższy aktywny wulkan w Indonezji. Trekking po dżungli spodoba się osobom, które lubią aktywny wypoczynek i chcą lepiej poznać faunę i florę Sumatry.

Rajskie wyspy

Odwiedzając Indonezję, nie możemy zapomnieć również o jej wyjątkowych wyspach, które czasem potrafią zaprzeć dech w piersiach. Na Sumatrze znajdziemy wiele wysepek, które pełne są pięknych, piaszczystych plaż i krystalicznej wody. To dobre miejsce do tego, aby trochę się zrelaksować, opalić, poserfować i nurkować. Atrakcji wodnych jest tam pod dostatkiem i warto z nich skorzystać, jeśli już spędzasz tam czas.

Wulkany

Będąc gdziekolwiek w Indonezji, trudno jest nie dostrzec wulkanu. Cały ten kraj jest nimi usłany i jeśli już wymieniamy atrakcje Sumatry, to warto wspomnieć także o nich. Na Sumatrze znajduje się ponad 20 wulkanów i na niektóre z nich można wejść bez większego przygotowania. Trekking na szczyt wulkanu może zając Ci kilka godzin, ale widok, który można z niego podziwiać, jest w stanie zrekompensować cały ten wysiłek. Będąc na Sumatrze, Twoim obowiązkowym punktem powinno być zobaczenie choć jednego wulkanu, a jeśli masz na to ochotę – wspinaczka na szczyt.

Jezioro Toba

To największe jezioro na całym Archipelagu Malajskim i jest miejscem, które musi zobaczyć każdy turysta przebywający na Sumatrze. Jego rozmiary są imponujące – 100 km długości i 35 km szerokości. Jezioro powstało ponad 70 tysięcy lat temu w wyniku wybuchu wulkanu. Był to najsilniejszy wybuch w dziejach całego świata, a jego skutki ludzie odczuwali jeszcze przed wiele lat. Na jeziorze znajduje się wyspa Samosir, którą warto odwiedzić i zapoznać się z tamtejszym ludem Bataków i ich kulturą. Co ciekawe niegdyś mieszkali tam kanibale, ale teraz nie ma się czego bać, a mieszkańcy wyspy są bardzo przyjaźni i z pewnością nie zrobią nikomu krzywdy.

Dodaj komentarz