Wakacje w grudniu – najcieplejsze bliskie kraje, do których można pojechać zimą.

Wakacje w grudniu – najcieplejsze bliskie kraje, do których można pojechać zimą.

Wakacje w grudniu – najcieplejsze bliskie kraje, do których można pojechać zimą.

Jeśli w grudniu planujecie wybrać się na ciepłe wakacje niedaleko od Polski czy niedaleko od Europy, ten artykuł jest dla was. Niektórzy z nas chcą uciec od chłodu, od niskich temperatur, od krótkiego dnia zimą i wtedy jadą właśnie na wakacje. Oczywiście, można pojechać w jakieś zimne kierunki. Być może, Święta w Finlandii albo Sylwester na Islandii są świetną opcją dla tych, którzy lubią zimno. Ale jeśli od tej zimy jednak uciekamy, to niżej można znaleźć kilka pomysłów gdzie pojechać na wakacje w grudniu za w miarę niską cenę, ponieważ są stosunkowo blisko.

Europejskie kierunki na zimowe wakacje w grudniu

Najpierw warto popatrzeć na Europę – czyli, te miejsca, które są najbliżej, a zimą są najcieplejsze. Wszystkie opisane w tym artykule miejsca to są wyspy z miękkim klimatem i fantastyczną przyrodą.

Majorka to jest bardzo piękna Hiszpańska wyspa, która leży na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów. Nie jest tu gorąco, więc wieczorem trzeba założyć coś na siebie. Na Majorce w grudniu jest 16 stopni, co jest idealne dla spacerów czy joggingu na świeżym powietrzu. Liczba dni deszczowych waha się od 3 do 5. Dla porównania, w listopadzie 18 stopni i 5-10 dni deszczowych, a w styczniu 14 stopni i 4-6 dni deszczowych.

Madera to jest przepiękna pełna roślinności portugalska wyspa na oceanie Atlantyckim. Jest tu trochę cieplej, i w grudniu temperatura wynosi około 20 stopni. Mimo tego, że jest wtedy pora deszczowa, liczba dni z opadami to 4-6. Warto zobaczyć tą malowniczą wyspę, słynną swoimi imponującymi krajobrazami i plażami.

Cypr jest świetną wyspą na Morzu Śródziemnym z bogatą historią znaną w całym świecie. Idealne miejsce na nurkowanie, żeglarstwo, surfowanie, piesze wycieczki i wiele innych zabaw. Jak dla Europy, jest to bardzo ciepłe miejsce – w grudniu tam około 18 stopni, a średnia ilość dni deszczowych jest około 9.

Wyspy Kanaryjskie to trochę Europa, trochę Afryka. Leżą blisko kontynentu afrykańskiego, ale należą do Hiszpanii. Wyspy Kanaryjskie to kilka różnych wysp jeśli chodzi o popularne destynacje turystyczne. Każda z nich jest właściwie trochę inna – na każdej swój wyjątkowy ekosystem, gatunki roślin i różna temperatura. W grudniu tam około 22 stopni, a dni deszczowych około 5.

Północna Afryka – słoneczne wakacje w grudniu

W miarę blisko jest Afryka Północna, która ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Region znany jest ze swojej różnorodności kulturowej i wielowiekowej historii.

Egipt – piękne miejsce i do plażowania i do zwiedzania. Oferuję mnóstwo miejsc do zobaczenia – od tajemniczych piramid do imponującego Nilu. Można powiedzieć, że zawsze tu jest ciepło – w grudniu temperatura wynosi 23 stopnie, a średnio nawet nie będzie jednego dnia deszczowego.

Tunezja – kolejny kraj na północy Afryki. Dominuje tu klimat śródziemnomorski, opady deszczu najczęściej są zimą, ale ilość dni deszczowych w grudniu to 7-9. Temperatura sięga około 15 stopni, co jest komfortowe,  przyjemne, i pozwala na długie spacery wzdłuż wybrzeża.

Maroko – też na północy Afryki, graniczy z Atlantykiem na zachodzie i Morzem Śródziemnym na północy. Znajduje się na skraju Pustyni Sahary, a w zamian oferuje piękne widoki połączenia piasku i wody. W grudniu temperatura wynosi 18 stopni, a  średnia ilość dni deszczowych to około 10.

Dodaj komentarz