Ciekawe miejsca na Bali

Ciekawe miejsca na Bali

Ile czasu potrzebujemy aby zwiedzić wyspę Bali
Ile czasu potrzebujemy aby zwiedzić wyspę Bali

Bali to wyspa, która ma wiele ukrytych i ciekawych miejsc. Jednak tak jak z każdym miejscem na świecie. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy poznać te malowniczą wyspę. Możemy udać się tutaj zarówno na tydzień jak i na miesiąc, a i tak nie będziemy narzekać na brak zajęć. Wyspa Bali to miejsce turystyczne, jednakże w dalszym ciągu pełne ciekawych miejsc. Jeśli pragniemy poznać jej zakamarki z pewnością musimy przeznaczyć na to znacznie więcej czasu niż kilka dni. Kiedy naszym głównym celem jest nacieszenie się cudownym słońce i relaks na pięknej plaży nad oceanem i tydzień będzie niesamowitym przeżyciem.

Ciekawe miejsca na Bali

Wyspa wielu świątyń

To co wyróżnia Bali spośród innych miejsc w Indonezji to unikalna religia, którą spotkamy tylko na wyspie. Jest to połączenie pierwotnego hinduizmu z buddyzmem i wierzeniami lokalnymi. Taka mieszanka to szansa dla turystów na poznanie całkiem innej, egzotycznej kultury i wierzeń. Co więcej, religia ta zakłada, że jej wyznawcy muszą budować i utrzymywać świątynie oraz kapliczki. Za tą sprawa w każdej wiosce możemy odnaleźć co najmniej kilka świątyń i jeszcze więcej kapliczek, które są nie lada gratką dla zwiedzających.

Piękne wybrzeże

Dla tych, którzy chcą także odpocząć i zrelaksować się ciekawym miejscem na Bali będzie piękna plaża. Możemy spotkać tutaj te o piasku białym jak i czarnym, czyli wulkanicznym. Wszystko to nad brzegiem ciepłego oceanu. Tutaj spotkamy także jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Ponadto, to właśnie na wybrzeżu odnotowywane jest najmniej opadów. Zatem nie ma możliwości żeby pogoda nie dopisała.

Inny świat

Ciekawym miejscem na Bali jest także rozciągające się nie kiedy aż za horyzont pole ryżowe. W okolicznych wioskach możemy zobaczyć jak mieszkańcy uprawiają pola ryżowe czy też zajmują się odsalaniem wody morskiej. Są to prace, których nie spotkamy w kraju, warto więc na chwile oddalić się od ścisłego centrum. Możemy także wybrać się na rejs łodzią rybacką .

Przyroda

Poza atrakcjami, które oferują nam mieszkańcy, warto także zwrócić uwagę na to co daje nam natura. Malowniczy krajobraz lasów tropikalnych, najwyższy spośród tutejszych wulkanów Agung czy jeziora kraterowe z pewnością zapierają dech w piersiach. Krajobraz znaczącą odbiega od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni, warto więc oddalić się trochę od najbardziej turystycznych rejonów, aby w pełni rozkoszować się tymi widokami. Ciekawe miejsca na Bali to także te, których nie stworzył człowiek.

Dodaj komentarz