Modułowa wykładzina biurowa – praktyczny sposób na pozbycie się plam

Modułowa wykładzina biurowa – praktyczny sposób na pozbycie się plam

Każdego dnia podłoga w biurze, hotelu, szkole lub urzędzie jest narażona na liczne zniszczenia. Zwykła wykładzina biurowa dość szybko zaczyna tracić swój kolor oraz przecierać się w miejscach, które są intensywnie deptane.

Szuranie krzeseł kilka razy dziennie w jednym i tym samym miejscu, przyczynia się do odkształceń nawierzchni wykładziny, a nawet do powstawania w niej dziur. Problem stanowią także uciążliwe plamy, które pomimo odpowiednich środków czystości, wcale nie znikają. Czy konieczna jest zatem rezygnacja z ulubionej wykładziny na rzecz, podobno trwalszych, ale zimniejszych paneli? Niekoniecznie.

Jak dbać o wykładzinę w biurze?

Wbrew pozorom dbanie o schludny wygląd wykładziny w biurze, nie jest aż tak trudne. Aby taka nawierzchnia służyła nam jak najdłużej, należy stosować odpowiednie preparaty. W pierwszych miesiącach (licząc od daty zakupu) wykładzina powinna być czyszczona miękką szczotką i regularnie odkurzana przy pomocy odkurzacza.

Wykładzina biurowa narażona jest każdego dnia na kontakt z brudnymi podeszwami butów, do których przykleja się brud z zewnątrz. Intensywne chodzenie po takiej nawierzchni przez wiele osób sprawia, że wykładzina dość szybko traci swój piękny wygląd. Jeśli wykładzina nie jest aż tak brudna, to możemy pokusić się o jej czyszczenie specjalnymi preparatami. Najczęściej jest to spieniony roztwór, który wcieramy gąbką, a następnie pozostawiamy do wyschnięcia i odkurzamy. Dla bezpieczeństwa wykładziny, należy pamiętać o tym, aby przed takim czyszczeniem, sprawdzić reakcję preparatu na niewielkim kawałku wykładziny. Dopiero po tym możemy użyć go na całej powierzchni.

Czy jest jakaś alternatywa dla bardzo zniszczonego fragmentu wykładziny?

Nie każda część danego pomieszczenia jest używana w takim samym stopniu. Często bywa tak, że to właśnie okolice biurek oraz drzwi są narażone na największe zniszczenia. Alternatywą jest zatem wykładzina biurowa w płytkach (tzw. wykładzina modułowa).

Wykładzina modułowa jest przystosowana do bardzo intensywnego użytkowania. Taka wykładzina jest dużo bardziej odporna na deptanie i przecieranie. Płytki dywanowe, z których składa się całość wykładziny, mają uniwersalne wymiary wynoszące 25-50 cm na 50 cm. Dzięki zastosowaniu takich płytek możliwe jest łatwe i szybkie dostanie się do podłogowej infrastruktury budynku. Takie rozwiązanie jest skuteczne także do walki z niedoskonałościami. Jeśli wykładzina zostanie przetarta bądź zabrudzona w jednym miejscu – to możemy bez problemu wymienić tylko uszkodzony fragment, zamiast jej całości.

Dodaj komentarz