Najlepsze kierunki na leniwe wakacje

Najlepsze kierunki na leniwe wakacje


Gwarancja pięknej pogody, piaszczyste plaże, ciepła woda w morzu – to idealny przepis na totalny relaks. Miejsca, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą renomą komfortowych kurortów w sam raz na leniwe wakacje, to: Bułgaria, Chorwacja oraz Zakynthos.

Samodzielna organizacja wycieczki czy oferta biura podróży?

Niczym niezmącony wypoczynek to taki, którego również nie trzeba planować. Można zdać się na internetowe gotowe propozycje biur podróży np. na https://eximtours.pl/ lub udać się do pośrednika osobiście. Zaplanowanie wyjazdu na własną rękę w najdrobniejszych szczegółach to również ciekawa opcja i najlepsze rozwiązanie dla osób, które lubią wszystko organizować samodzielnie. Najważniejszy jest komfort.

Bułgaria – złote plaże i idealna temperatura

 Bułgaria od kilku lat powróciła do wakacyjnych łask Polaków i popularność ta przybiera na sile. Nic dziwnego, ponieważ najpopularniejsze bułgarskie kurorty: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski mają turystom do zaoferowania wiele atrakcji. Bogata infrastruktura hotelowo-gastronomiczna, szeroki i bardzo długi pas idealnie piaszczystych i gładkich plaż, umiarkowana i stroniąca od drastycznych upałów nawet w szczycie sezonu urlopowego temperatura – to argumenty, które przemawiają same za siebie. W Bułgarii można zasmakować nie tylko wspaniałych dań tamtejszej kuchni, ale również przekonać się o wyjątkowej gościnności mieszkańców i rozkoszować się leniwym plażowaniem.

 Chorwacja – perła Adriatyku

 Makarska, Split, Dubrownik oraz Zadar to tylko niektóre z wielu popularnych chorwackich miejscowości chętnie odwiedzanych przez turystów. Wybór jest bardzo duży, a każde z tych miejsc ma do zaoferowania nieco odmienne atrakcje. Chorwacja przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom nurkowania, ponieważ całe wybrzeże pokryte jest pięknymi rafami koralowymi.  Z kolei do dyspozycji plażowiczów jest wiele zarówno piaszczystych, jak i kamienistych plaż. Natomiast do Dubrownika z pewnością będą chcieli wybrać się nie tylko miłośnicy leniwego wypoczynku, ale także fani serialu “Gra o tron”.

Zakynthos – turkusowe wody Morza Jońskiego

Perkes, Ilaria i Megaria to turystyczne kurorty na tej malowniczej greckiej wyspie. Towarzystwo morza i sąsiedztwo wspaniałych sosnowych lasów na górskich zboczach sprawiają, że widoki w czasie greckich wakacji na długo pozostają w pamięci. Zakynthos to destynacja dla wielbicieli upałów, fantastycznej zróżnicowanej i nieco egzotycznej kuchni i długich kąpieli słonecznych. Każda osoba ciepłolubna, która lubi próbować niecodziennych potraw i korzystać z ze słońca, z pewnością będzie zadowolona z wybranego kierunku wakacji.

Dodaj komentarz