Podróże – cele wakacyjne 2018

Podróże – cele wakacyjne 2018


Wakacje w pełni, a więc i oczywiście podróże. I te dalekie i te troszkę bliższe. Z pewnością wielu z Was zaplanowało sobie ciekawe wyjazdy i wspaniałe podróże, które będziecie wspominać cały rok, czekając na następne wakacje. Dziś opowiem Wam o moich planach podróżniczych na najbliższe miesiące.

Podróże bliskie – tydzień na wsi.

W lipcu planuję spędzić tydzień na mazurskiej wsi, gdzie nie zawsze jest dostęp do Internetu, czy nawet prądu 🙂 To właśnie to jest najpiękniejsze i umożliwia nieskrępowany kontakt z naturą, lasem i jeziorami. Myślę, że każdy z nas potrzebuje takiego odpoczynku i wyciszenia, chociaż przez kilka dni w roku. W czasie tego wyciszenia z pewnością znajdę czas na przeczytanie kilku książek, czy też niedokończonych artykułów. W moje ręce wpadnie też poezja, czy też krótkie teksty o podróżach. Lubię również czytać cytaty o podróżach, bo przecież to właśnie podróże stanowią ważną część mojego życia.

Podróże dalekie – zwiedzanie Londynu.

W planach mam również podróż do Londynu i kilkudniowe zwiedzanie miasta. Nigdy wcześniej nie byłem w tym mieście i szukając porad o zwiedzaniu Londynu, natrafiłem na znanego mi już bloga 4kilo.pl i opracowanie dotyczące atrakcji w Londynie. Muszę przyznać, że ten tekst rozwiał wiele z moich wątpliwości dotyczących praktycznej strony zwiedzania miasta. Bo przecież skąd mam wiedzieć, jak kupić bilet na autobus, skoro wcześniej nie korzystałem? Mam nadzieję zobaczyć jak najwięcej, ale w zwiedzaniu Londynu widzę również przyjemność w spokojnym chodzeniu po mieście, nie koniecznie pędząc od atrakcji do atrakcji.

Dlaczego wakacje trwają tylko dwa miesiące?

Najbardziej żałuję, że wakacje to tylko dwa miesiące w roku. Jak dla mnie to mogłyby trwać 10 miesięcy, a najlepiej i cały rok 🙂 Gdyby tak móc podróżować cały czas i zwiedzać wszystko na co przyjdzie mi ochota? Myślę, że to by było wspaniałe życie, którego wszyscy by mi zazdrościli. Może czas pomyśleć jak ten plan wcielić w życie…?

Dodaj komentarz