Rajskie wakacje na Bali – miejsca godne polecenia

Rajskie wakacje na Bali – miejsca godne polecenia

Bali
Wyspa tysięcy świątyń

Wyspa Bali to miejsce kultu religijnego. Jednak bez obaw. Mówimy o tym dlatego, że na terenie Indonezji religią dominującą jest islam. Bali jest natomiast wyjątkiem. Na próżno szukać tam miejscowych, którzy są wyznawcami islamu. Balijczycy mają własną religię. Jest to hinduizm balijski. Jest to odmiana hinduizmu. Zachowała się ona właśnie na wyspie Bali. Łączy ze sobą wiele elementów buddyzmu, hinduizmu oraz kultów lokalnych. Dzięki temu mamy do czynienia z mieszanką, której nie spotkamy nigdzie indziej. To daje także możliwość swobodnego wyboru ubioru turystom. Wiemy bowiem doskonale jak w tej kwestii rygorystyczni są wyznawcy islamu. Jednakże religia Balijczyków skupi się przede wszystkim na wznoszeniu licznych świątyń i kapliczek, których wiele jest w każdej wiosce. To daje szanse turystom na poznanie tak odmiennej, a zarazem pięknej dla oka religii.

Rajskie wakacje na Bali

Liczne świątynie są oczywiście elementem odróżniającym wyspę Bali spośród innych wysp Indonezji. Jednakże to nie tylko raj dla odkrywców egzotycznej kultury i tradycyjnej religii Balijczyków. Wyspa Bali to także plaże o białym piasku i ciepły ocean. Temperatury powietrza, które każdego dnia przekraczają 30 stopni Celsjusza, są gratką dla miłośników kąpieli słonecznych. Niezależnie od tego kiedy wybierzemy się na wyspę, cieszyć będziemy mogli się piękną pogodą, przez okrągły rok. Do tego fakt, że wahania temperatury są praktycznie nieodczuwalne przez całą dobę sprzyja miłośnikom wieczornych i nocnych atrakcji.  Dla lubiących nie tylko kąpiele słoneczne ale i nocne życie, balijskie kurorty obfite są w liczne dyskoteki, które uwielbiane są przez turystów.

Bali to nie tylko rajskie plaże

Bali to także miejsce dla bardziej aktywnym turystów. Kilometry lasów tropikalnych to szansa na wielogodzinne wycieczki po nieznanym lądzie. Na wyspie bali możemy także poznać co to jeziora kraterowe. Dla żądnych przygód polecane jest także nurkowanie w rajskiej wodzie. To szansa na zobaczenie najpiękniejszej na świecie rafy koralowej. Jeśli pragniemy choć trochę poczuć jak wygląda życie mieszkańców Bali warto wybrać się w rejs łodzią rybacka czy udać się na pola gdzie uprawiany jest ryż.

Kiedy już raz zdecydujecie postawić swoją nogę na wyspie Bali, waszym marzeniem będzie tam wrócić. To miejsce idealne zarówno na ekskluzywne wakacje jak i zwiedzanie z plecakiem na plecach. Wyspa Bali oferuje atrakcje dla każdego. Nie zwlekaj z wyborem. Na pewno nie będziesz żałował.

Artykuł powstał przy współpracy z biurem podróży: https://duabenua.com/pl/

Dodaj komentarz