Ciekawe miejsca w Warszawie dla młodzieży – dokąd warto pójść?

Ciekawe miejsca w Warszawie dla młodzieży – dokąd warto pójść?

Ciekawe miejsca w Warszawie dla młodzieży – dokąd warto pójść?

Warszawa to nie tylko administracyjna i ekonomiczna stolica kraju. To z całą pewnością również centrum kulturalne, mające wiele do zaoferowania turystom w każdym wieku. Jakie miejsca w Warszawie spodobają się młodzieży? Dokąd warto zabrać nastoletnie dzieci, żeby nie narzekały na nudę?

Zabytki warszawskie, które trzeba zobaczyć

W Warszawie są miejsca, które zobaczyć powinien każdy turysta, niezależnie od wieku. Odwiedzając stolicę nie można pominąć Zamku Królewskiego z górująca nad nim Kolumną Zygmunta. To samo dotyczy Łazienek Królewskich, zespołu pałacowo – ogrodowego założonego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Zainteresowani sztuką lub historią młodsi turyści docenią z pewnością miejsce będące skarbnicą rzeźb, pięknych budynków oraz wspaniałych ogrodów. Obowiązkowym punktem na liści każdej wycieczki jest również Rynek Starego miasta i Syrenka.

Edukacja, która przyciąga i inspiruje

W czołówce stołecznych atrakcji dla młodzieży od lat znajduje się Centrum Nauki Kopernik. Młodzi ludzie dobrze czują się w strefie eksperymentów i planetarium. Latem, poza możliwością samodzielnego eksperymentowania i zwiedzaniem wystaw czasowych, istnieje również możliwość wejścia do ogrodu znajdującego się na dachu budynku. Centrum Kopernik, co roku przyciągając tłumy młodych ludzi, przeczy teorii, że młodzież nie interesuje się nauką.

Multimedialny Park Fontann

Młodzieży, odwiedzającej Warszawę, z pewnością przypadną do gustu pokazy świetlne, odbywające się wieczorami w Multimedialnym Parku Fontann. Kompleks fontann już w dzień wygląda imponująco, ale po zmroku, po uruchomieniu sekwencji światła i wodotrysków, zmienia się w prawdziwe dzieło sztuki nowoczesnej. W upalne dni, jest również możliwość skorzystania z kurtyn wodnych oraz specjalnie przeznaczonej do tego celu fontanny.

Coś dla piłkarzy i zakupoholików

Młodzież zainteresowana sportem, z pewnością chętnie obejrzy Stadion Narodowy. Na obiekcie odbywają się nie tylko mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej, ale liczne wydarzenia kulturalne, a okazały obiekt sam w sobie stanowi atrakcję. Dla miłośniczek zakupów i galerii handlowych z kolei wyzwaniem może okazać się odwiedzenie wszystkich butików w Złotych Tarasach.

Nowe doświadczenia dzięki Niewidzialnej Wystawie

Invisible Exhibition to miejsce, którego atrakcją jest możliwość poznawania wszystkiego, co znajduje się wkoło, w całkowitej ciemności. Odwiedzający korzystają z pomocy i doświadczenia niewidomych przewodników oraz własnych zmysłów. Próbują również swoich sił w rozmaitych sytuacjach dnia codziennego, takich jak kupienie biletu lub zamówienie posiłku w restauracji. Młodzi ludzie doceniają możliwość przeżycia czegoś zupełnie odmiennego, zaskakującego. Niewidzialna Wystawa to również idealne miejsce na naukę tolerancji i zrozumienia dla inności na własnych doświadczeniach!

Dodaj komentarz