Wakacje w Polsce – najciekawsze miejsca do odwiedzenia

Wakacje w Polsce – najciekawsze miejsca do odwiedzenia

Wiele osób sądzi, że ciekawe wakacje są możliwe tylko za granicą. Takie stereotypowe myślenie jest jednak niezgodne z prawdą, ponieważ w Polsce znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc pod kątem turystycznym. 

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska – dlaczego warto ją odwiedzić?

Jeżeli lubisz odpoczynek na świeżym powietrzu, to Jura Krakowsko-Częstochowska jest doskonałym wyborem dla Ciebie. Najciekawszym punktem jest w jej przypadku Szlak Orlich Gniazd, czyli piękne jurajskie zamki z bogatą historią. Szlak ten ma aż 160 kilometrów, jednak obejrzenie go jest absolutnie obligatoryjne dla osób uwielbiających piękne widoki. Jura słynie z dużej liczby zapierających dech w piersi zamków i wspaniałych krajobrazów. Nie brakuje w niej również rezerwatów, zalewów czy muzeów, które są dowodem bogatej historii tego miejsca. Decydując się na wyjazd do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, warto zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ w miejscu tym jest tak wiele atrakcji, że nie da się ich obejrzeć w ciągu chwili. Niemniej jednak Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jest na tyle piękna, że powinna przypaść do gustu nawet bardzo wymagającym turystom. 

Kamień Śląski – idealne miejsce do beztroskiego odpoczynku

Jesteś zmęczony dużą liczbą turystów i przygniata Cię ciągły hałas oraz rozgardiasz? Jeżeli chcesz odpocząć od ludzi, to warto zdecydować się na wyjazd na wieś. Szczególnie rekomendowany jest Kamień Śląski, położony w województwie opolskim. Jest to malutka wieś, w której mieszka niewiele ponad tysiąc ludzi. W miejscu tym nie można jednak narzekać na nudę. Oferuje ono bowiem liczne zabiegi uzdrawiające oraz wiele ciekawych zabytków, które przypadną do gustu miłośnikom historii. Bardzo popularny jest chociażby Zamek Odworążów czy Sanktuarium św. Jacka. W Kamieniu Śląskim znajduje się również piękny park, w którym można odbyć romantyczny spacer ze swoją drugą połówką. 

Warszawa – co warto w niej zobaczyć?

Wspominając o najciekawszych miejscach w Polsce, nie sposób nie wspomnieć o stolicy. Choć Warszawa jest bardzo tłoczna i – zdaniem niektórych – mocno przereklamowana, to nie ulega wątpliwości, że jest to najlepiej rozwinięte miasto w całej Polsce, które może pochwalić się wieloma atrakcjami. Szczególnie ciekawe jest Centrum Nauki Kopernik oraz Pałac Kultury i Nauki, czyli obiekty typowo edukacyjne. W Warszawie na nudę nie powinni narzekać także fani sportu, ponieważ w mieście tym znajduje się Stadion Narodowy. Centrum Warszawy jest bogate w piękne wieżowce, a panorama stolicy jest na tyle urokliwa, że spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym. W Warszawie można znaleźć także wiele imponujących galerii handlowych, sklepów i zabytków, które sprawią, że czas będzie płynął tutaj w zawrotnym tempie.

 

Dodaj komentarz