Jakie ciekawe miejsca w Warszawie dla najmłodszych?

Jakie ciekawe miejsca w Warszawie dla najmłodszych?

Warszawa jest nie tylko stolicą i największym miastem w Polsce, ale również miejscem przyjaznym dla rodzin podróżujących z dziećmi. W tym artykule przedstawimy ciekawe miejsca w Warszawie dla dzieci, gdzie na pewno nie będą się nudzić.

 

<h2> Atrakcje dla najmłodszych w stolicy </h2>

Warszawa oferuje wiele atrakcji, które są dostępne nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w deszczową porę. Do Łazienek Królewskich można wybrać się na spacer, a w sezonie letnim można nawet popływać gondolami. Przez cały rok można tam karmić łabędzie, kaczki oraz wiewiórki, a dzieci to uwielbiają. W Parku Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim dostępne są otwarte place zabaw dla dzieci. Park Skaryszewski jest zlokalizowany na prawym brzegu Wisły i można tam wypożyczyć rowery wodne oraz kajaki. Jest to miejsce znane wszystkim miłośnikom jazdy na rolkach oraz na rowerze, dlatego warto się tam wybrać. Jeśli jesteś z dzieckiem na wycieczce w Warszawie, to koniecznie pokaż mu Stadion Narodowy, który przez cały rok jest udostępniony do zwiedzania. Można też skorzystać z propozycji wycieczki zorganizowanej z przewodnikiem, w trakcie której można wejść do szatni piłkarzy. Nie jest tajemnicą, że różne ciekawe imprezy odbywają się często na stadionie, a w sezonie zimowym pojawia się tu nawet lodowisko dla najmłodszych. Godny polecenia jest też Miejski Ogród Zoologiczny, który zamieszkuje blisko 5000 zwierząt. W jego centrum stworzono specjalne zoo dla dzieci, gdzie można pogłaskać zwierzątka i je nakarmić. Jeśli nie lubisz typowych sali zabaw, to możesz zabrać dziecko do Klockowni, czyli wielkiego edukacyjnego placu zabaw z bardzo dużą ilością klocków. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie ma się pomysłu, co robić z dziećmi w Warszawie. Rodzic może się napić kawy i odpocząć, a maluch znajdzie tam coś dla siebie.

 

<h2> Gdzie pójść z dziećmi? </h2>

Z dziećmi można też pójść na Stare Miasto, żeby zobaczyć jak wygląda Zamek Królewski. Multimedialny Park Fontann znajduje się u podnóża Zamku i jest to jedna z ciekawszych atrakcji w stolicy. W okresie od maja do września można zaobserwować jak podświetlone strumienie wody poruszają się w rytm muzyki. Przygotowano również specjalny wodny plac dla dzieci, w którym mogą się bawić. Jeśli pojechałeś z dziećmi do Warszawy, to koniecznie musisz pokazać im Centrum Nauki Kopernik. Można się tam świetnie bawić, ponieważ ekspozycje są interaktywne i wszystkiego można dotknąć. Planetarium Niebo Kopernika cieszy się bardzo dużym uznaniem, ponieważ na sferycznym ekranie wyświetlane są wszystkie projekcie, więc można się przez chwilę poczuć, jak w prawdziwym kosmosie. Ma sam koniec wypada jeszcze wspomnieć o mokotowskim Wodnym Parku, gdzie można się wybrać na wycieczkę w deszczowy dzień. Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że w Warszawie znajduje się bardzo wiele ciekawych miejsc, gdzie można wybrać się z dziećmi. Z pewnością w jeden dzień się wszystkiego nie zobaczy, dlatego warto spędzić tam przynajmniej weekend.

 

 

Dodaj komentarz