Augustów: co warto zobaczyć w tym mieście?

Augustów: co warto zobaczyć w tym mieście?

Kto chce poznać Pojezierze Augustowskie, ten jego zwiedzanie powinien zacząć od spaceru po Augustowie. To piękne miasto, które ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie mogą okazać się dla każdego wspaniałą przygodą. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Spacerkiem po Augustowie
Augustów to piękna okolica oraz dobre zagospodarowanie, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku. Samo miasto zachwyca i położeniem, i obiektami, którym warto poświęcić swój czas. Już sam spacer po augustowskich bulwarach może sprawić wiele radości każdemu, kto lubi piękne widoki. Miasto to jest jednocześnie atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla tych osób, które stawiają na sporty wodne oraz na wycieczkowe rejsy statkami. Augustów może się też pochwalić ciekawymi zabytkami: pięknymi kamieniczkami oraz rynkiem, na który w trakcie wycieczki po tym mieście z pewnością warto zajrzeć. Ciekawym obiektem jest też Biały Domek, czyli przedwojenny ośrodek wypoczynkowy podoficerów I Pułku Ułanów Krechowieckich, interesującym zabytkiem może się też okazać drewniana Willa Prezydenta z lat 30-tych XX wieku, która w czasie II wojny światowej była wykorzystywana jako areszt NKWD. Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (służący pierwotnie jako rosyjska cerkiew wojskowa) oraz Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Augustów dla wielu osób staje się ciekawym kierunkiem krajoznawczych wypraw.

Kanał Augustowski – niezwykła droga wodna
W Augustowie nie brak atrakcji związanych z Kanałem Augustowskim. W mieście działa muzeum, w którym można zapoznać się z historią tej drogi wodnej, w okolicy nie brak też śluz i innych zabytków hydrotechniki, którym warto poświęcić swój czas. Wycieczkowe rejsy po Kanale Augustowskim to jedna z największych atrakcji turystycznych w tej części kraju oraz jedyna w swoim rodzaju szansa na nacieszenie się widokiem zabytkowych śluz. Kanał ten ma ogromną wartość historyczną, jest też jednym z najcenniejszych zabytków techniki w naszym kraju. Jego budowę rozpoczęto w 1825 roku, kiedy to z woli Ignacego Prądzyńskiego zaczęto budować drogę wodną, mającą połączyć rzekę Niemen z Wisłą. Dziś jest to wyjątkowa atrakcja, której podczas wizyty w Augustowie nie można pominąć.

Jak spędzić wolny czas w rejonie tego miasta?
Kto znajdzie tanie noclegi w Augustowie, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki po jego najbliższej okolicy. A że Pojezierze Augustowskie ma sporo do zaoferowania, wędrówki po jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Tu, na terenie określanym mianem “Zielonych Płuc Polski” nie brak malowniczych zakątków oraz obszarów o wyjątkowej wartości przyrodniczej. Niezapomnianych wrażeń dostarczają tu spływy kajakowe Rospudą lub Czarną Hańczą, nie brak tu również ciekawych szlaków rowerowych, prowadzących po najpiękniejszych zakątkach Puszczy Augustowskiej.

Dodaj komentarz