W wakacje 2021 zdobywaj szczyty!

W wakacje 2021 zdobywaj szczyty!

Nic tak nie zachwyca, jak uroki prawdziwej natury i nie satysfakcjonuje, jak pokonywanie swoich słabości. Zatem, jeśli w 2021 chcesz przeżyć coś nowego, co dostarczy wyjątkowych wrażeń, postaw na prawdziwe emocjonującą, wakacyjną przygodę. Szukając pomysłu na urlop 2021 w Polsce, obierz południowy kierunek, gdzie ugoszczą Cię najpiękniejsze, górskie krajobrazy! To idealny wybór, na wypad ze znajomymi, swoją drugą połówką, czy nawet dla rodziny z dziećmi. W naszym kraju mamy trzy główne łańcuchy górskie: Sudety, Karpaty i Góry Świętokrzyskie. W ich obrębie znajdują się wiele innych pasm górskich, łącznie, jest ich aż 46! Trzeba zatem przyznać, że możliwości jest naprawdę wiele!

Urlop w kraju – daj się ponieść górskiej przygodzie!

Malownicze, górskie regiony zdecydowanie sprzyjają odpoczynkowi od wielkomiejskiego tempa. Miejscem odpowiednim dla każdego – starszych, młodszych i rodzin z dziećmi są nasze polskie Bieszczady. Nie bez powodu zyskały miano najdzikszych gór w Polsce. Tutaj można wsłuchać się w poranny śpiew ptaków, przy drodze spotkać prawdziwego żubra, a w nocy usłyszeć ryk łosi. Poza tym aktywni znajdą tu niezliczone trasy do wędrówek zaś spragnieni chwil lenistwa mogą wypocząć nad jeziorem Solińskim lub Myczkowskim. Punktem obowiązkowym wakacji 2021 w Bieszczadach, jest zdobycie Tatarnicy! Trasy prowadzące na jej szczyt są bardzo przyjemne i w dużej części ułatwione schodami.

Wyjątkowe wrażenia zapewni też region beskidzki. W tym przypadku zdecydowanie należy podjąć wyzywanie, by zdobyć szczyt Babiej Góry. Stanowi ona najwyższy punkt Beskidu Żywieckiego, a szlaki prowadzące do niej znajdują się zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Teren charakteryzuje się wyjątkowo cenną przyrodą przecinaną licznymi strumykami. Urlop 2021 zwieńczony zdobyciem tak pięknego szczytu na pewno zaliczysz do udanych.

Jeśli już mowa o naszych polskich górach, nie sposób pominąć Tatr! To kolejne miejsce, które zachwyca swymi naturalnymi urokami i zapewnia możliwość aktywnego spędzenia czasu, dlatego jest idealnym kierunkiem na wakacje 2021. Ogrom satysfakcji zapewni zdobycie, chociażby Sarniej Skały z wierzchołka, której rozpościera się widok na Zakopane. Dla ambitnych wyczynem będzie dotarcie do żelaznego krzyża, który znajduje się na szczycie Giewontu. Natomiast największym wyzwaniem będzie wejście na Rysy, których szczyt, jest najwyższy punktem w Polsce. Łatwo nie będzie, jednak zyskana satysfakcja niezastąpiona. Prowadzące na szczyt szlaki są okraszone zachwycającymi widokami i wyjątkową przyrodą.

Dodaj komentarz