Riwiera Makarska, najlepsze wakacje.

Riwiera Makarska, najlepsze wakacje.

Okres zimowy to dobry czas by zacząć planować letnie wakacje. Od miesięcy siedzimy w domu i to nie tylko ze względu na pogodę i porę roku ale przede wszystkim z uwagi na pandemiczne ograniczenia. Wizja szczepień w Europie i stopniowe odmrażanie gospodarek naszych sąsiadów pozwala wierzyć, iż najlepsze wakacje dopiero przed nami. Warto zastanowić się gdzie spędzić urlop już teraz, gdyż pozwoli nam to wybrać ciekawą ofertę w rozsądnej cenie. Po tak długim okresie izolacji, chorwacka Riwiera Makarska może okazać się dobrym pomysłem na najlepsze wakacje do lat

Riwiera Makarska.
Chorwacja do lat cieszy się wśród naszych rodaków wielką popularnością. Nie ma się czemu dziwić, gdyż od naszej południowej granicy dzieli nas od tego pięknego kraju zaledwie 1000 km. Warto zauważyć, iż łatwo dojechać tam własnym autem ze względu na trasę przebiegającą wyłącznie trasami szybkiego ruchu bądź bezpośrednio samolotem. Jednym z piękniejszych zakątków turystycznych w Chorwacji jest Riwiera Makarska. Ta bajeczna część wybrzeża położona w środkowej Dalmacji urzeka wieloma wakacyjnymi kurortami. Riwiera Makarska zaczyna się od miejscowości Brela i widzie wzdłuż morskiego wybrzeża aż po Gradac. Riwiera Makarska leży u podnóża masywu Biokovo, który rozciąga na całej jej długości. Miejscowości będące częścią Riwiery Makarskiej usytuowane są nad kamienistymi plażami Adriatyku. W okresie wakacyjnym woda w morzu utrzymuje się na poziomie minimum 23 stopni a słoneczna pogoda uprzyjemnia plażowanie. Region ten jest bogaty w kwatery prywatne oraz hotele. Należy jednak wspomnieć, iż w porównaniu do hiszpańskiego czy francuskiego wybrzeża nie mamy tutaj do czynienia z ogromnymi hotelami usianymi wzdłuż plaży. Kwatery prywatne posiadają zróżnicowany standard i cenę. Na portalach internetowych można wybrać indywidualne domy wakacyjne z basenem niedaleko wybrzeża jak i luksusowe apartamenty z pięknymi tarasami leżącymi nad samą plażą z widokiem na Adriatyk. Miejscowe kurorty zapewniają wspaniałą dalmacką kuchnie oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Warto pamiętać, iż Riwiera Makarska to dobra baza wypadowa na dalsze wycieczki w kierunku Dubrownika, Splitu, Parku Narodowego Krka czy w kierunku Bośni i Hercegowiny.

Spędzenie urlopu na Riwierze Makarskiej to gwarancja na najlepsze wakacje i błogi wypoczynek. Riwiera Makarska gwarantuje słoneczną pogodę, piękne kamieniste plaże, lazurową wodę oraz wspaniałe widoki. Nieduża odległość i przystępna cenowo oferta kwater oraz gastronomii zapewni sielski wypoczynek w rozsądnej cenie. Warto zatem już teraz rozpocząć planowanie najbliższych wakacji, gdyż po tak długim okresie wyrzeczeń ostatnich miesięcy należy się nam wszystkim wypoczynek i chwila relaksu jakim jest letni urlop.

Dodaj komentarz