Co zwiedzić w Madrycie – 3 najpopularniejsze miejsca

Co zwiedzić w Madrycie – 3 najpopularniejsze miejsca

Co zwiedzić w Madrycie – 3 najpopularniejsze miejsca

Wybierają się na wakacje do Hiszpanii najczęściej wybieranym miastem jest Madryt. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to miasto pełne uroku i pięknych miejsc. Madryt może także pochwalić się mianem najwyżej położonej stolicy europejskiej. Leży bowiem na wysokości 655 m n.p.m. Ponadto miasto jest otoczone z każdej strony niesamowitymi parkami, które jeszcze bardziej uwydatniają jego piękno. Co zwiedzić w Madrycie? Poniżej znajdziesz 3 najpopularniejsze miejsca, które warto zobaczyć.

Pałac Królewski

Pałac Królewski jest jednym z symboli Madrytu i koniecznie musisz go zobaczyć będąc tutaj – chociażby z zewnątrz. Swoim pięknem zachwyca bowiem nie tylko w środku, ponieważ jest tak „dopieszczony”, że nawet nie wchodząc do środka sprawia niesamowite wrażenie. Pałac jest oficjalną siedzibą króla Hiszpanii. Obecnie jednak pełni od funkcję reprezentacyjną, a rodzina królewska mieszka w mniej widowiskowym pałacu. Budowla została wybudowana w XVIII wieku w stylu barokowym, natomiast wnętrza i otoczenie charakteryzuje styl rokoko i klasycystyczny. Pałac jest przepełniony drogimi elementami i wszędzie panuje przepych. Wchodząc do środka od razu można zauważyć jego bogactwo. Każda z sal jest wykończona w innym, niepowtarzalnym stylu, a także z użyciem różnych materiałów. Jedyne co może zniechęcać turystów to poczucie niedosytu, ponieważ cena biletu wstępu nie obejmuje wszystkich zakamarków tego pięknego pałacu. Można jednak zobaczyć bardzo ciekawą Zbrojownię Królewską z bogatą kolekcją broni i pancerzy, w tym m.in.: dla koni. Jeśli zastanawiasz się, co zwiedzić w Madrycie, to pamiętaj, że Pałac Królewski jest numerem jeden!

Muzeum Prado

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie jest Muzeum Prado, zwłaszcza jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki. Znajduje się tutaj bowiem największa na świecie kolekcja malarstwa klasycznego. Zarezerwuj sobie odpowiednio długi czas na pobyt w Muzeum Prado, ponieważ jest to ogromny budynek, a oglądając tak cudowne dzieła sztuki warto to robić dokładnie, bez pośpiechu. Obok sztuki nie można przejść „byle jak” – pamiętaj o tym. Zobaczysz tutaj dzieła Tycjana, Rubensa, Rafaela, Velazqueza i wielu innych wybitnych malarzy. Różnorodność obrazów wprawia w zachwyt i nie sposób nie przystanąć przy każdym z nich choćby na chwilę.

Dworzec kolejowy Atocha

Tak, tak… pewnie zaraz zapytacie, co ciekawego można zobaczyć na dworcu. Otóż można, zwłaszcza w Madrycie! Tutaj dworzec kolejowy żyje jakby własnym życiem i wcale nie przypomina tradycyjnego dworca, jak to ma miejsce w wielu innych miastach. Już sam wygląd zewnętrzny budynku sprawia wrażenie, jakby patrzyło się na królewski zamek bądź inną równie ważną budowlę. Dodatkowym atutem dworca jest fakt, że mieszkają w nim… żółwie! Ich obecność umila czas podróżującym osobom, oczekującym na pociąg. Poczekalnia jest bowiem urządzona w stylu ogrodu botanicznego, gdzie właśnie znajduje się ogromna ilość żółwi. Często przesiadują one na wysepkach przygotowanych pod pięknymi palmami. Nawet jeżeli nie wybierasz się w żadną podróż pociągiem, warto tutaj zajrzeć. Zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi. Bez wątpienia poczujesz się tutaj nie jak w zwykłej poczekalni dworca, ale jak w najpiękniejszym ogrodzie botanicznym. Tak duża ilość żółwi wprawi twoje pociechy w zachwyt – możliwe ze to jedyna okazja by zobaczyć ich aż tyle.

Park Retiro

Jak już wspomniano w Madrycie jest wiele cudownych parków. Jednym z nich jest Park Retiro – idealne miejsce, w którym możesz odpocząć po całym dniu zwiedzania. Park jest położony aż na 120 hektarach! Przepiękna zieleń i idealnie dopasowane kompozycje kwiatowe nadają mu niepowtarzalny klimat. W centrum parku znajduje się staw z pomnikiem Alfonsa XII. Można po nim pływać łódkami i podziwiać otoczenie ze spokojnej tafli wody. Poza tym w parku jest wiele fontann, które są szczególnie uwielbiane przez dzieci. Atrakcją jest również Palacio de Velazquez, gdzie często urządzane są darmowe wystawy. Warto tutaj zajrzeć i rozkoszować oczy przepięknymi dziełami sztuki. Na terenie parku mieści się także Pałac Kryształowy, który swoim wyglądem wprawia w osłupienie. Patrząc na niego można bowiem odnieść dwa całkiem skrajne odczucia – z jednej strony patrzymy na potężną budowlę, z drugiej zaś, jej wykonanie sprawia wrażenie bardzo kruchego budynku. Wszystko za sprawą pięknie przeszklonych ścian pałacu, które nadają mu lekkości i oczywiście niewątpliwej elegancji. W Parku Retiro możesz również zobaczyć jedyny na świecie pomnik Szatana. Choć przedstawia on zło, jest tak piękny, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Wyjeżdżając na wakacje do stolicy Hiszpanii, często najpierw zastanawiamy się, co zwiedzić w Madrycie. Nie musisz się obawiać, że pobyt tutaj będzie nudny – powyższe miejsca są tego idealnym przykładem. W Madrycie jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które tylko czekają na turystów. Pałac Królewski, dworzec Atocha i Park Retiro są jednak najbardziej popularnymi miejscami tego miasta. Zaczynając zwiedzanie od tych pozycji, będziesz mógł swobodnie dotrzeć do innych atrakcji i kontynuować swoją wycieczkę. Nie zastanawiaj się więc dłużej, tylko pakuj walizkę i ruszaj do Madrytu!

Dodaj komentarz