Londyn – co zobaczyć?

Londyn – co zobaczyć?

Londyn - co zobaczyć?

Stolica Wielkiej Brytanii słynie z budek telefonicznych i czerwonych autobusów. Londyn to olbrzymia metropolia i największe miasto Europy, będące miejscem zamieszkania milionów ludzi wszelkich możliwych kultur i narodowości.

Wielość ciekawych miejsc w Londynie może przyprawić o zawrót głowy. Jednak są pewne atrakcje, które są niejako obowiązkowe dla osoby odwiedzającej to miasto, zwłaszcza gdy planujemy krótki pobyt.

Zwiedzanie warto zacząć od monumentalnego Trafalgar Square, placu w samym sercu miasta. Plac stanowi tradycyjne miejsce spotkań i zgromadzeń zarówno politycznych, jak i sylwestrowych. 55-metrowej kolumny Nelsona i pomników królewskich strzegą cztery lwy, wykonane z brązu.

Kolejnym “must see” Londynu jest Pałac Westminsterski i wieża zegarowa Big Ben. Od XIII wieku jest centrum politycznym państwowości brytyjskiej. To tutaj swoją siedzibę mają brytyjska Izba Lordów i Izba Gmin. Wieża Elizabeth Tower, znana jako Big Ben, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Londynu. Neogotycka budowla stanowi idealne tło do pamiątkowych zdjęć, które utrwalą wspaniałe wspomnienia. Koniecznie trzeba odwiedzić Buckingham Palace oraz Tower Bridge, będący jest jedynym współczesnym ruchomym mostem na Tamizie.

Fani muzyki popularnej koniecznie muszą przejść się na Abbey Road. To właśnie na tej ulicy mieści się Abbey Road Studios – studio nagraniowe, w którym powstał album Abbey Road, zespołu The Beatles, ścieżka muzyczna do filmu “Władca Pierścieni” oraz The Dark Side of the Moon grupy Pink Floyd.

Londyn - co zobaczyć?

Nietypowe atrakcje – Londyn

Jeśli mamy ochotę poznać miasto także od mniej turystycznej strony i poczuć jego atmosferę warto udać się np. na poszukiwania nosów. Z pozoru dziwacznie brzmiące zajęcie może okazać się ciekawym przeżyciem. 7 nosów na Soho to ukryte w różnych miejscach dzielnicy rzeźby autorstwa Ricka Buckley’a, który chciał w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie wobec decyzji lokalnej władzy. Podobną atrakcją są uszy na Covent Garden zostały stworzone przez Tima Fishlocka. Znajdują się na ścianach różnych obiektów, położonych wzdłuż Floral Street.

Londyn słynie też z terenów zielonych. Warto udać się do mniej popularnych parków jak np. Richmond Park, który ma powierzchnię 955 ha. Zamieszkują go w dodatku takie zwierzęta ja daniele, dzikie ptaki oraz jelenie. Z kolei na północy miasta znajdziemy Queen Mary’s Gardens, słynący z ogrodu różanego.

Chislehurst Caves to jedyna w swoim rodzaju ciekawostka. Są to podziemne tunele, będące efektem działalności człowieka, gdyż w tym rejonie wydobywano kredę wapienną. W ich wnętrzu w przeszłości grały zespoły muzyczne takie jak The Rolling Stones i Led Zeppelin.

Dodaj komentarz