Cypr z dziećmi

Cypr z dziećmi

Cypr z dziećmi

Wakacje na cypryjskiej wyspie

Można byłoby pomyśleć, że wyjazd na Cypr z dziećmi to abstrakcja. Nie dość, że daleko to pewnie maluch będzie się nudził. Jednak jeżeli marzysz o wakacjach na Cyprze nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tam całą rodziną.

Nissi Beach

Plaże na całym świecie były i będą atrakcją dla najmłodszych. Na Cyprze są one wyjątkowo piękne. Warto wybrać się m.in. na Nissi Beach w Ayia Napie. Co prawda jest ona najczęściej wybierana przez rozrywkową młodzież i jest nieco gwarna. Daje też możliwość uprawiania sportów wodnych. Dzieci będą zachwycone wyjątkowo jasnym kolorem piasku i intensywnie turkusową wodą. Płytkie dno jest natomiast idealne do kąpieli.

Plaża Fig Tree Beach

Wybierając się na Cypr z dziećmi możesz odwiedzić spokojniejsze miejsce. Plaża Fig Tree Beach będzie idealnym wyborem. Jeżeli urlop planujesz spędzić w zachodniej części wyspy, to sprawdzą się Pissouri Beach oraz Coral Bay.

Cypr z dziećmi

Cypr słynie także z tego, że na tutejszych plażach wylęgają się żółwie. Można je obserwować we wrześniu na Lara Beach w zachodniej części wyspy. Na Alagadi Beach w Cyprze Północnym też możesz cieszyć oko tym widokiem. Dla dzieci będzie to niezapomniane przeżycie. Dlatego jeżeli nie udało ci się wyjechać na wyspę w wakacje, nic straconego. Możesz wziąć kredyt na ten cel i cieszyć się pięknem wyspy jesienią.

Cypr poza plażami oferuje wiele innych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Całodniowa wycieczka do jednego z trzech aquaparków na pewno spodoba się najmłodszym. Wypad do ZOO również będzie dobrym wyborem na spędzenie miłego czasu. Warto więc zajrzeć do Pafos ZOO lub mini zoo w Limassol. Możecie też odkryć podwodny świat w Ocean Aquarium w Protaras.

Wybierając się na Cypr z dziećmi musicie odwiedzić Mazotos Camel Park. Na miejscu możecie odbyć krótką przejażdżkę wielbłądem. Dla dzieci będzie to niesamowita atrakcja. Park zajmuje się hodowlą wielbłądów, więc dzieci mogą z bliska przyjrzeć się młodym zwierzętom. Co więcej, mogą je karmić! Dodatkowo znajdziemy tutaj plac zabaw, basen, miejsce na piknik i restaurację. Można tu spędzić cały dzień.

Kiedy wybrać się na Cypr

Na Cypr najlepiej wybrać się poza szczytem wakacyjnym. Wiosną i jesienią jest równie  piękny, a dużo mniej zatłoczony. Wyjeżdżając nawet w październiku, możesz być pewien, że pogoda dopisze. Temperatura o tej porze roku wynosi ok. 28°C!

Aby wybrać się na Cypr z dziećmi potrzebny ci będzie dowód osobisty. Połączenia są wyjątkowo korzystne. Z Warszawy do Larnaki bezpośrednio polecisz liniami Wizz Air oraz LOT. Wizz Air oferuje też tanie loty do Larnaki z Katowic. Ryanair natomiast lata z Krakowa do Pafos.

Dodaj komentarz