Jak zabezpieczyć bagaż podczas lotu samolotem?

Jak zabezpieczyć bagaż podczas lotu samolotem?

Jak zabezpieczyć bagaż podczas lotu samolotem?

Podczas lotów samolotem walizki dość często ulegają niszczeniu, pękają czy rwą się. Bywa tez tak, że coś z nich znika, albo zgubiona zostaje ona sama. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia oraz zwiększyć bezpieczeństwo naszej walizki powinniśmy zastosować się do pewnych zasad.

Walizka, plecak czy torba?

Niektórzy z nas zamiast walizek zabierają jako bagaż rejestrowany torbę lub plecak. Jednak nieregularne kształty i miękka struktura sprawiają, że taki bagaż jest bardziej podatny na uszkodzenia, niż w przypadku walizek. Te natomiast powinny być dość solidne, ale bywają droższe, dlatego potraktuj zakup walizki jako inwestycję w bezpieczeństwo twoich rzeczy. Poza wytrzymałością wybierz model, który będzie łatwy w późniejszym odnalezieniu go wśród innych bagaży – może być w jaskrawym kolorze lub z oryginalnym nadrukiem.

Jak zabezpieczyć bagaż podczas lotu samolotem?

Ważne jest, aby dobrze zabezpieczyć walizkę przed jej otwieraniem przez inne osoby. W tym przypadku postaw na model z szyfrowanym zamkiem albo taki, który zamkniesz na kłódkę. Możesz również dokupić kłódkę oddzielnie – nawet jeżeli ktoś będzie chciał tam zajrzeć, to powinna go ona zniechęcić. Powinieneś też zadbać o to, aby walizka była podpisana. Zazwyczaj walizki posiadają specjalne miejsce na etykietę z danymi właściciela w postaci kieszonki albo identyfikatora przypinanego do rączki. Jeżeli jednak twój model tego nie posiadał to bez problemu możesz oddzielnie dokupić takie uzupełnienie.

Gdzie schować cenniejsze przedmioty?

Pamiętaj, aby wszystkie cenne rzeczy mieć przy sobie w bagażu podręcznym. Nie pakuj do walizki pieniędzy, biżuterii, ważnych dokumentów czy urządzeń elektronicznych. Lepiej miej je pod ręką dla pewności, że nie zostaną zgubione lub skradzione. W bagażu rejestrowanym nie powinieneś pakować również leków, ponieważ w razie konieczności ich zażycia nie będziesz miał możliwości, aby się do nich dostać. Mając je blisko siebie zaoszczędzisz sobie stresu i ewentualnych problemów zdrowotnych.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Osoby, które dużo podróżują zbierają czasem kody i naklejki, jakimi zostały obklejone walizki podczas poprzednich podróży. Owszem, jest to fajna pamiątka, ale może być szkodliwa, ponieważ im więcej międzynarodowych oznaczeń tym większa szansa, że system skanujący wyśle naszą walizkę w zupełnie inne miejsce niż zakładaliśmy. Odklejaj wszystkie naklejki po każdej podróży, a jeżeli chcesz je zachować, to wklejaj je do zeszytu lub albumu.

Pamiętaj, że to Ty musisz zadbać o swój bagaż, bo nikt nie będzie się z nim obchodził zbyt czule. Zabezpiecz go jak należy i spokojnie ruszaj w podróż.

Dodaj komentarz