Kobieta na samotnej podróży – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Kobieta na samotnej podróży – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Podróżowanie w pojedynkę to niezależność. Nie jesteśmy uzależnione od planów towarzysza, a swoją wyprawę możemy dowolnie modyfikować ze względu na własne upodobania. Zanim jednak samotna kobieta wyruszy na wyprawę, nasłucha się życzliwych komentarzy: „Na pewno Cię napadną!”, „Upadłaś na głowę? Sama chcesz jechać?!”, „Czy Ty wiesz, na co się piszesz?”. Oczywiście wynikają one z troski, dlatego Kobieto – zanim rozpoczniesz przygodę życia, poznaj zasady bezpieczeństwa w podróży.

Własny wygląd

Dla kobiet podróż to sposób odkrycia siebie, a jednocześnie początek dobrej zmiany wyglądu. Coraz częściej panie decydują się na farbowanie włosów na odcień wysoce popularny w danej społeczności. Niestety jest wiele miejsc na świecie, w których największą atrakcją są kobiece blond włosy. Oczywiście nie namawiamy Cię, byś całkowicie zmieniła swój wygląd, lecz postaraj się go dostosować do obyczajów w danym kraju. Na pewno poczujesz się bardziej komfortowo. Podobnie kwestia przedstawia się z ubraniem. Samotna podróż to nie pokaz mody, zaś Ty sama będziesz zmuszona do dźwigania swojego pakunku, dlatego wybierz ubrania ulubione, wygodne i niezbyt kuszące.

Mąż, również ten pożyczony

W rozmowie z lokalnymi mężczyznami warto wpleść wzmiankę o mężu i dziecku. To zazwyczaj wystarczy, aby uniknąć dalszej rozmowy o wspólnym spacerze po okolicy. W portfelu bądź podręcznym notesie warto także mieć rodzinne zdjęcie. A gdy nadal szukacie swojej drugiej połówki postawcie na rozwiązanie z trzeciego punktu… czyli obrączkę.

Obrączka

Podobno założenie obrączki ślubnej na serdeczny palec przez niezamężną kobietę przynosi pecha i prowadzi do staropanieństwa. Nie wierzmy w przesądy, tylko postawmy na własne bezpieczeństwo. Okazuje się, że panowie widząc ten złoty krążek na palcu nie wydają się być szczególnie zainteresowani nową znajomością.

Zwiedzaj zawsze w ciągu dnia

Oczywiście są takie miejsca, które lepiej zobaczyć po zmroku, ale może lepiej je pominąć dla własnego bezpieczeństwa? Jeżeli już pragniemy zboczyć z utartego szlaku zwiedzania poinformujmy obsługę hotelu i naszych bliskich o planach. Zostawmy też drogi aparat w pokoju – tak na wszelki wypadek.

Wybieraj bezpieczne noclegi

Zastanów się dwa razy droga Kobieto, czy na pewno chcesz podróżować za grosze. Nie wybieraj najtańszych hosteli czy łóżek w pokoju wieloosobowym. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa dołóż parę groszy i miej swój własny kąt. Dwa razy również zastanów się nad couchsurfingiem – pamiętaj jesteś zdana tylko na siebie!

Dodaj komentarz