Kambodża – o czym trzeba pamiętać planując wycieczkę?

Kambodża – o czym trzeba pamiętać planując wycieczkę?

Położona w sercu egzotyki Kambodża to cel wypraw zapalonych podróżników, pragnących przecierać niezbadane ścieżki oraz poznać życie codzienne mieszkańców. Wielu ludzi decyduje się na samodzielną wyprawę, jednak liczne biura podróży oferują bogate pakiety, zapewniające zwiedzenie najciekawszych zakątków kraju.

Kambodża – samemu czy z biurem?

Osoby, które pragną zbliżyć się do kultury mieszkańców i nie lubią być ograniczone sztywnymi ramami czasowymi, powinny pomyśleć o samodzielnej organizacji wyprawy. Da im możliwość stworzenia elastycznego programu wycieczki i jego modyfikacji. Ponadto, przygotowując wyprawę samemu, jesteśmy w stanie wyszukać tanie przeloty oraz miejsca noclegowe.

Wyjazd z biurem podróży jest odpowiedni dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo. Egzotyczna podróż organizowana przez biuro zawiera wiele atrakcji, a ponadto zapewnia pobyt w luksusowym hotelu i wyżywienie. Dla tych, którzy dysponują większym budżetem tworzone są tzw. oferty „szyte na miarę”, które zawierają program wycieczki dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Kambodża – przygotowania do wyjazdu

Osoby, wybierające się w podróż do Kambodży, muszą posiadać ze sobą paszport, zaś wizę na okres pobytu do 30 dni otrzymuje się na granicy. Można ją również uzyskać przez Internet i co istotne należy wydrukować ja w dwóch egzemplarzach. Ponadto każdy podróżujący powinien wykupić ubezpieczenie od NNW i KL. Wybierając się do Kambodży, dobrze jest posiadać ze sobą dolary amerykańskie, które są jedną z dwóch walut w obiegu. Warto również wiedzieć, iż najlepszą porą na podróż są miesiące od listopada do stycznia, gdy powietrze jest suche, ale nie ma jeszcze upałów. Przed wyjazdem do Kambodży trzeba rozważyć wykonanie kilku zalecanych szczepień na: WZW typu A i B, dur brzuszny, a w przypadku niektórych podróżnych, także na wściekliznę oraz japońskie zapalenie mózgu.

Na co uważać?

Kambodża jest dość biednym krajem, dlatego też często zdarzają się tutaj kradzieże. Pieniądze i dokumenty należy więc trzymać zawsze przy sobie. Kolejną godną uwagi rzeczą jest fakt, iż woda z kranu nie nadaje się do picia. Większość drinków i shake’ów robi się używając do ich produkcji kawałków lodu, pochodzących z kranu lub zanieczyszczonej rzeki, dlatego przebywając w Kambodży warto unikać ich picia.

Dodaj komentarz