Podstawowe informacje o jendym z największych krajów świata czyli Rosji

Podstawowe informacje o jendym z największych krajów świata czyli Rosji

Rosja należy do jednych z największych krajów na świecie. Powierzchnia tego kraju jest tak duża, że rozciąga się, aż na dwa kontynenty – Europę i Azję. Rosja to nie tylko olbrzymie państwo, ale i również kraj, który posiada za sobą bogatą kulturę, sztukę i przede wszystkim historię.

Urzędowym językiem owego kraju jest rosyjski, stolicą natomiast Moskwa. Prezydentem Rosji na dzień dzisiejszy jest Vladimir Putin – najbardziej znany polityk na świecie. Jeśli chodzi o stosunki Rosji z innymi krajami Europy i świata. Nie należą one do zbyt ciepłych, gdyż Rosja jest krajem z którym ciężko jest współpracować. Sam ustrój, który panuje w Rosji jest dosyć skomplikowany. Nazywa się go mieszanym systemem rządów. Pomijając politykę, sama Rosja, jeśli chodzi o jej kulturę, faunę i florę należy do jednych z najciekawszych a zarazem do najpiękniejszych.

Największymi miastami Rosji jest Moskwa, Petersburg, Kazań czy Jekaterynburg. Spróbujmy bliżej przyjrzeć się po kolei, każdemu z nich. Moskwa, jak już zostało wspomniane wcześniej jest, to nie tylko największe miasto w Rosji, ale i również jest jego stolicą. W Moskwie znajduje się „Kreml”, „Plac Czerwony” czy też „Pałac Kuskowo”. Owe zabytki należą do jednych z tych, które należy odwiedzić będąc w tym kraju na wakacjach. Jeżeli idzie o Petersburg jest on również niesamowitym miejscem. Do jego największych atrakcji turystycznych należy „Plac Zimowy”, „Peterhof”, „Narewski łuk tryumfalny”, „Teatr Aleksandryjski na placu Ostrowskiego” czy „Ermitaż”. Z kolei do jednych z najbardziej popularnych zabytków w Kazań należą między innymi „Wieża Spasskaja” i „Meczet Kul Szarif”, który wygląda wręcz bajkowo. Jekaterynburg należy do kolejnego miasta w Rosji, który jest godny odwiedzenia. Jego bogata historia a także zabytki sprawiają, że wiele turystów oprócz tych najważniejszych miast Rosji często odwiedza właśnie je.

Do jednych z najciekawszych zabytków tego miasta należą między innymi: „Cerkiew na Krwi”, „Pałac Rastorgujewa-Charitonowa” czy „Sobór Świętej Trójcy”. Rosja oprócz wielu zabytków, posiada również zróżnicowaną przyrodę. Zaczynając od przepięknego Wulkanu na Kamczatce a kończąc na Morzu Czarnym. W Rosji istnieje wiele dziewiczych krain, które robią wrażenie nie tylko na znawcach czy też ekspertach od przyrody, ale i również na zwykłych ludziach, którzy często odwiedzają owe miejsca szanując przyrodę, która się na nich znajduje. Rosja oprócz tak wielu zalet posiada kolejną, przepiękny język, który jest bardzo bliski zwłaszcza Polakom. Cyrylica nie tylko w mowie jest ciekawa, ale i również w piśmie co sprawia, że Rosja to kraj oryginalny i niezwykły.

Dodaj komentarz