Najpopularniejsze kierunki na urlop

Najpopularniejsze kierunki na urlop

Są takie miejsca na Ziemi, które dosłownie wypełnione są turystami. Z różnych powodów cieszą się ogromną popularnością i są dla wielu wymarzonymi kierunkami podróży. Wybierając takie miejsce, możemy spodziewać się licznych atrakcji i dobrych kierunków. Nie jedziemy więc kompletnie w nieznane, wiemy, że są to lokacje sprawdzone już przez wielu. Często również podróż do nich jest łatwiejsza, ponieważ na przykład z powodu dużego zapotrzebowania dostępne jest wiele połączeń lotniczych. Jakie więc są najpopularniejsze kierunki na urlop?

Wakacje w Europie

Wielu Polaków zastanawiając się nad wakacjami zagranicznymi ostatecznie decyduje się na państwa europejskie. Dzięki temu oszczędza się wiele formalności – do krajów Unii Europejskiej wjechać można przy użyciu samego dowodu osobistego, a koszty podróży są znacznie mniejsze. Już w kilka godzin możemy być w miejscu docelowym i nie musimy martwić się o wizy, szczepionki czy inne dodatkowe wymagania. Niezmiennie ogromną popularnością wśród Polaków cieszy się Grecja. Nie bez powodu – ten ulokowany na Półwyspie Bałkańskim kraj ma wiele do zaoferowania turystom. Wysokie temperatury, piękne widoki i antyczne zabytki do zwiedzania to tylko kilka z dostępnych tam atrakcji. Inne coraz częściej odwiedzane państwa to Bułgaria i Chorwacja, głównie z powodu stosunkowo niskich kosztów. W Europie Polacy wybierają także tradycyjnie Hiszpanię i Włochy.

Odleglejsze kierunki na urlop

Jednak nie tylko Europą polska turystyka stoi. Co roku rzesze Polaków wybierają się na wakacje do Egiptu i Turcji. Kraje te zapewniają wysoki standard wypoczynku za relatywnie niewielkie pieniądze. Kusząca jest dla wielu wizja pobytu w pięciogwiazdkowym hotelu, co w krajach europejskich wiązałoby się z ogromnymi wydatkami. Bogata kultura lokalna zapewnia także wiele innych atrakcji. Chociażby wycieczka do Egiptu na ogół równa się przejażdżce na wielbłądzie i podziwianiu piramid czy słynnego Sfinksa. Prym wiedzie jednak Turcja. Słynna już Riwiera Turecka odwiedzana jest co roku przez coraz większe grupy polskich turystów. Jeśli sytuacja dalej będzie się rozwijała w ten sposób, być może już niedługo kraj ten przegoni dotychczasowego lidera rankingu najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów – Grecję. To właśnie te dwa państwa można uznać za najpopularniejsze kierunki na urlop wśród Polaków.

 

Dodaj komentarz