Odkrywanie RPA: na Szlaku Pól Bitewnych

Odkrywanie RPA: na Szlaku Pól Bitewnych

Gorąca Afryka kusi miłośników egzotycznych wypraw, a malowniczych zakątków i wspaniałych atrakcji turystycznych na tym kontynencie nie brakuje. Ci turyści, którzy zdecydują się spędzić wczasy w RPA, na nudę z pewnością nie będą narzekać. Safari po parkach narodowych i rezerwatach przyrody oraz wypoczynek w nadmorskich kurortach to oferta, która cieszy się coraz większym uznaniem. Wspaniałe wycieczki mogą tu zaplanować i ci, dla których najważniejszym celem wyprawy do Afryki jest odkrywanie tutejszej kultury. Dla takich turystów na terenie RPA przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Jedną z tych najważniejszych jest Szlak Pól Bitewnych. Co można zobaczyć w czasie podróży tą trasą?
Szlak Pól Bitewnych pozwala odkrywać piękno terenów należących do plemienia Suazi. Jest też szansa na zapoznanie się z niezwykłą przyrodą RPA oraz tradycją i historią tego kraju. W gronie miejsc, które w czasie takiej wycieczki można zobaczyć, wyróżnia się Vryheid. To miasteczko, które w XIX wieku stało się sławne ze względu na liczne potyczki między Brytyjczykami a Zulusami. Ważną rolę odegrało ono w okresie wojen burskich, które w dziejach RPA są jednym z najważniejszych wydarzeń. Pola bitewne oraz placówki muzealne przypominają o tych wydarzeniach, a ich zwiedzenie staje się dla turystów jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Innym ważnym miejscem na tej trasie turystycznej jest pole bitwy nad Krwawą Rzeką, które znajduje się w pobliżu miejscowości Blood River. O walkach, w których zginęło około 3 tysiące Zulusów, przypomina tu dziś wspaniały pomnik, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Miasteczko Dundee to kolejna ciekawa miejscowość, znana przede wszystkim z ciekawej placówki muzealnej. Ekspozycja skupiła się tu na dziejach krwawych walk, choć i dzieje miasta oraz jego zakładów przemysłowych zostały tu zaprezentowane w ciekawy sposób. Majuba to kolejne pole bitwy, które warto zobaczyć. To ważne miejsce, które przypomina o klęsce poniesionej przez Brytyjczyków w walce z tubylcami. Inną miejscowością, którą chętnie odwiedzają turyści, jest tu Newcastle. To jeden z najważniejszych ośrodków górnictwa węgla kamiennego na terenie RPA, a jednocześnie ceniony przez miłośników górskich wypraw punkt wypadowy. Wycieczki po okolicy tego miasta cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a malownicza sceneria jest najlepszą zachętą do takich wypraw.
W czasie wycieczki po polach bitewnych warto też zwrócić uwagę na tutejsze rezerwaty przyrody. Zebry, antylopy oraz ptaki są ich najważniejszymi mieszkańcami, a możliwość podziwiania ich w naturalnym środowisku jest wielką atrakcją dla każdego miłośnika przyrody. Zachwycić też mogą bujne lasy, na terenie których ujrzeć można m. in. imponujące figowce.
RPA to wspaniały kraj, na terenie którego każdy może spędzić wspaniałe wczasy. Wycieczki Szlakiem Pól Bitewnych to tylko jedna z wielu możliwości odkrywania piękna tego kraju i bogactwa jego kultury.

Dodaj komentarz