Rzeczy, które przydadzą Ci się w podróży z dziećmi

Rzeczy, które przydadzą Ci się w podróży z dziećmi

Wakacje to fantastyczny czas, który najczęściej spędzamy w gronie przyjaciół lub rodziny. Najbardziej przejmujemy się gdy podróżujemy z dziećmi. Czy zabraliśmy wszystko, czy o niczym nie zapomnieliśmy. Aby czas urlopu z dziećmi minął Ci bezstresowo – warto przygotować wcześniej listę, dzięki której łatwiej będzie Ci się pakować i zapobiegnie to dodatkowym nerwom.

Ukochany miś, leki, kosmetyki – co jest najważniejsze?

Oczywiście, że pierwszorzędna będzie ukochana zabawka dziecka – nie zakupimy tego na miejscu, a jej brak może spowodować dużo nieprzyjemności (ze strony dziecka, które będzie zrozpaczone). Na równi z poprzednią rzeczą będą leki, które przyjmuje nasz potomek na stałe (ciężko będzie je dostać na miejscu). Zaraz po tym leki; przeciwbiegunkowe, przeciwgorączkowe, na katar, wapno (przydaje się przy uczuleniach np. od słońca) itd. Przejrzyj swoją apteczkę i sam zdecyduj co może Ci się przydać i jakie rzeczy znajdą się na twojej liście zakupów.

Kosmetyki do pielęgnacji dziecka są ważne, choć jeśli ich nie zabierzesz, świat się nie zawali – dokupisz je na miejscu. Warto jednak pamiętać o olejkach do i po opalaniu. Polecamy zabrać je z domu, gdyż w miejscowościach turystycznych – zwłaszcza w lato – ich ceny są wygórowane i nie warto przepłacać. Zostawmy sobie pieniądze na przyjemności, które umilą nam wyjazd.

Pamiętaj aby przed wyjazdem sprawdzić termin przydatności leków i kosmetyków, aby nie okazało się, że będą przeterminowane!

Rzeczy, które umilą i ułatwią podróż

  • Jedzenie i picie – to nigdy nie marnuje się w drodze. Dzieci zawsze upominają się o prowiant, gdy tylko zostanie odpalony silnik. Wybierz takie przekąski, które są zdrowe i nie pozwolą Twojemu dziecku wybrudzić całej tapicerki;
  • Chusteczki nawilżane – zawsze się przydają. Brudne ręce, buzia, koło od wózka – one poradzą sobie ze wszystkim;
  • Nocnik turystyczny – jeśli Twoje dziecko jest małe, warto go zabrać. Nie będziemy musieli trzymać dziecka nad ubikacją w powietrzu. Taka rzecz przyda Ci się nawet na plaży – gdy dziecko będzie mieć nagłą potrzebę;
  • Ulubione zabawki – nie zabieraj ich dużo, weź kilka najpotrzebniejszych rzeczy, które umilą Wam czas podczas podróży lub deszczowego dnia;
  • Tablet/naładowany telefon – jeśli jesteś zwolennikiem puszczania dziecku bajek – te przedmioty mogą uratować Ci życie, gdy Twoje dziecko znudzi się długą jazdą.

Takich “przydatnych” rzeczy może być mnóstwo. Wszystko zależy od Waszych preferencji i potrzeb. Poświęć dłuższą chwilę na zaplanowanie listy rzeczy, które zabierzecie. Warto również przejrzeć Internet – jak wiadomo jest to skarbnica wiedzy – na pewno znajdziesz super pomysły na umilenie podróży i wskaże rzeczy, które należy zabrać ze sobą.

Dodaj komentarz