Tanie podróżowanie – to możliwe!

Tanie podróżowanie – to możliwe!

Wakacje to czas, w którym wielu z nas planuje lub już ma zaplanowany urlop. W czasach inflacji wszyscy szukamy oszczędności, a wakacyjny wypad, choć przyjemny, potrafi mocno dać po kieszeni. Okazuje się jednak, że nie zawsze musi wiązać się z dużymi wydatkami. Jeśli odpowiednio zaplanujemy podróż oraz skutecznie zorganizujemy transport oraz noclegi, będziemy w stanie sporo zaoszczędzić. Jak więc wygląda planowanie taniego podróżowania? Podpowiadamy w tym artykule.

<h2>Transport</h2>

Nie da się ukryć, że najbardziej kosztowny podczas wakacji jest transport. Obecne ceny paliwa zmuszają przewoźników do ciągłego podnoszenia cen biletów. Nawet jeśli podróżujemy własnym samochodem będziemy zmuszeni ponieść spory wydatek podczas tankowania. W pewien sposób da się jednak uniknąć zbyt wysokich kosztów, jeśli zastosujemy kilka sztuczek. Jeśli wybieramy podróż samolotem, warto korzystać z usług tanich linii lotniczych. Ceny lotów, w porównaniu z regularnymi przewoźnikami, takich jak Lot czy Lufthansa potrafią być nawet połowę tańsze. Ponadto, jeśli kupimy bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, również zaoszczędzimy kilka złotych. Ryanair czy Wizzair mają w ofercie możliwość zakupu biletu jedynie z bagażem podręcznym (plecakiem). To również obniża cenę, a na kilkudniowy wypad, plecak okaże się wystarczający do spakowania najpotrzebniejszych rzeczy. Rezerwując lot możemy darować sobie zakup dodatkowych pakietów, takich jak rezerwacja konkretnego miejsca w samolocie czy też pierwszeństwo wejścia na pokład. Miejsce wówczas zostanie przydzielone losowo, a po wejściu do samolotu i tak następuje czas oczekiwania, zanim wszyscy pasażerowie wsiądą. Poza tym warto korzystać z wyszukiwarek lotów (Skyscanner, czy FLyforFree), które umożliwiają porównanie cen biletów na danej trasie.

<h2>Noclegi</h2>

Ceny noclegów będą uzależnione w głównym stopniu od liczby osób z którymi podróżujemy. Ceny hoteli (choć w zależności od standardu) są dość wysokie. Cena pokoju dwuosobowego nie różni się znacznie od takiego przeznaczonego dla jednej osoby, więc podróżując w parze, można zaoszczędzić niemal połowę budżetu przeznaczonego na spanie. Oczywiście znacznie lepiej zdecydować się na serwisy oferujące krótkoterminowy wynajem mieszkań. Wynajęcie prywatnego apartamentu to oszczędność około 50% w stosunku do hotelu. Rzecz jasna wszystko zależy od standardu, ale obecnie w większości mieszkania pod wynajem są schludne i zadbane. Jeśli planujemy wyjazd w grupie, możemy zarezerwować kilkupokojowy apartament, dzieląc się kosztami między sobą. Rzecz jasna śniadania czy obiadokolacje należy organizować we własnym zakresie, jednak zaoszczędzone środki zrekompensują nam to z nawiązką

<h2>Wyżywienie</h2>

Jeśli chodzi o wyżywienie, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli nasze wymagania nie są wysokie, produkty spożywcze możemy zakupić w supermarkecie a posiłki przygotować samemu. Jeśli chcemy spróbować lokalnej kuchni warto szukać restauracji, które nie znajdują się w najbardziej turystycznych dystryktach. Na obrzeżach miast często znajdują się prawdziwe perełki, serwujące lokalne jadło w niskich cenach.

Dodaj komentarz