Vlora – pomysł na nadmorskie wakacje w Albanii

Vlora – pomysł na nadmorskie wakacje w Albanii

Jeśli marzy ci się wyjazd nad morze, ale nie chcesz ponownie odwiedzać Bałtyku, przeraża cię myśl o tłocznej Hiszpanii, a jednocześnie lubisz wysokie temperatury, zdecydowanie warto rozważyć wycieczkę na Bałkany. W ostatnich latach popularność tego regionu wzrosła, a w konsekwencji w Internecie pojawiło się wiele ofert turystycznych dotyczących półwyspu. Jednocześnie wciąż nie jest to miejsce szczególnie oblegane, zwłaszcza poza sezonem. Na terenie Albanii znajdziesz plaże, na których będziesz jednym z niewielu gości. Zachęcamy cię do odwiedzenia Vlory – pięknego miasta położonego na albańskim wybrzeżu https://nawakacje.eu/wczasy/albania/riwiera-albanska/vlora/.

Vlora – skąd wzięła się popularność tego miasta?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego Vlora jest wyjątkowym miejscem na mapie Albanii. Po pierwsze, jest ono szczególnie ważne z historycznego punktu widzenia. To właśnie tutaj w XX wieku ogłoszono niepodległość Albanii. Jednak to nie koniec ciekawostek. Vlora stanowi umowną granicę między Morzem Adriatyckim, a Morzem Jońskim. Przyjeżdżając do miasta, możesz odwiedzić Narodowe Muzeum Niepodległości oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie Pomnika Niepodległości. Tamtejszy port oferuje ci także podróż promem do Włoch!

Vlora zachwyci nie tylko plażowiczów, ale także tych, dla których na wakacjach liczy się przede wszystkim zwiedzanie. Stanowisko archeologiczne w pobliżu Pomnika Niepodległości czy oddalone od centrum ruiny Zamku Kanina na wzgórzu, z którego szczytu można podziwiać okoliczne wyspy, to tylko niektóre z atrakcji.

Wycieczka do Vlory pozwoli ci poczuć klimat albańskiej riwiery, czyli południowo-zachodniego wybrzeża kraju. Charakteryzują je wielokilometrowe, piaszczyste plaże, ciepłe morze i lokalna kuchnia. Jeśli zależy ci na stosunkowo odludnym miejscu, powinieneś się jednak spieszyć. Vlora staje się coraz bardziej popularna, a riwierę albańską coraz gęściej pokrywają budowy kolejnych hoteli. Najbardziej polecane ośrodki turystyczne znajdziesz na portalu nawakacje.eu. Jest on rzetelnym zbiorem informacji i ciekawostek o Albanii, tamtejszej ludności i bałkańskich atrakcjach. Z jego pomocą z łatwością zarezerwujesz wymarzony hotel i zaplanujesz podróż.

W związku z tym, że Bałkany dopiero zdobywają popularność, wakacje we Vlorze nie będą zbyt obciążające dla twojego budżetu. Natomiast wspomnienia, które przywieziesz z Albanii – rozmowy z tubylcami, nietuzinkowy klimat, zabytki i kąpiel w morzu z widokiem na góry – z pewnością okażą się bezcenne.

Dodaj komentarz