Wakacje 2020 – wyspa Bali

Wakacje 2020 – wyspa Bali

Urokliwa wyspa położona w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów. Bali obdarzona wulkanicznym pasmem górskim ze szczytem Agung na czele, urzeka niepowtarzalnym krajobrazem oraz niespotykaną nigdzie indziej fauną i florą.

Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne. Jeśli planujemy spędzić wakacje na tej urokliwej wyspie, musimy pamiętać, iż pora sucha na Bali przypada od kwietnia do października. Jest to najlepsza pora na zwiedzanie kraju znajdującego się pod wpływem sztuki hinduskiej.

Bali – dla kogo?

Bali znane jest z zapierających dech w piersiach krajobrazów. Liczne atrakcje oferowane przez tę wyspę wypełnią dzień łaknących przygód turystów. Przed wyjazdem należy zastanowić się , w jakim celu pragnie się odwiedzić to piękne miejsce. Bali posiada niejedną twarz, dlatego dobrze będą się tutaj czuć zarówno osoby spragnione medytacji, zgłębiające tajniki jogi, poznania miejscowej religii czy turyści  pragnący popływać na desce surfingowej. W zależności od wyboru sposobu podróżowania Bali nie pozwoli nam na chwilę bezczynności. Do dyspozycji turystów, którzy mogą zwiedzać ten piękny zakątek na skuterze, pozostają zarówno luksusowe hotele, jak i mniejsze pensjonaty.

Bali – atrakcje czekające na turystów

  • Tanah Lot

To jedna z licznych świątyń znajdujących się na wyspie. To jedna z siedmiu świątyń morskich, które zostały wybudowane wzdłuż wybrzeża. Ciekawostką jest to, iż Tanah Lot położone jest na wyspie, która w czasie odpływu zdaje się łączyć z lądem.

  • Tirta Empul

To jedna z tak zwanych świątyń wodnych, która były budowane pośród jezior oraz źródeł. Woda pochodząca z tych miejsc ma oczyszczać zarówno fizycznie jak i duchowo.

  • Kecak w Uluwatu

Kilkudziesięciu półnagich tancerzy rozpoczyna pełen barw spektakl tuż po zapadnięciu zmroku. Zgromadzeni w kręgu, pogrążeni w transie tancerze, rytmicznie wyrzucają z siebie sylabę ,,cak’’.

  • Tarasy ryżowe Tegalalang

Tarasy ryżowe to nie tylko miejsce, w którym można cieszyć oczy wspaniałym widokiem roztaczającym się przed naszymi oczami, ale również podziwiać kunszt tutejszej ludności. Liczne baseny utworzone na stokach gór, pełne są wody, która w każdym z nich, bez względu na wysokość sięga do kolan. Wymaga to niebywałej precyzji w budowaniu tych skomplikowanych konstrukcji.

  • Tirta Gangga

To wspaniały pałac wraz z parkiem, wybudowany dla władcy Karangasem. Ten ogromny obszar porośnięty bujną roślinnością, został podzielony na trzy strefy, z których każda została przypisana innemu podmiotowi. Mamy tu strefę boską, ludzką i tę przypisana demonom.

Wakacje 2020 – wyspa Bali

Bali nie przestanie zdumiewać. Z pewnością jest miejscem, które wyróżnia się na mapie turystycznych atrakcji, oferowanych przez nasz glob. Wybierając Bali dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług biura podróży, które w całości zajmie się i zaplanuje każdy dzień naszej podróży. Wybierając to rozwiązanie będziemy mogli w pełni oddać się przyjemności zwiedzania tej pięknej wyspy, leżącej pośród błękitnych wód oceanu.

Dodaj komentarz