Zwierzęta Indonezji

Zwierzęta Indonezji

Indonezja to kraj niezwykle zróżnicowany nie tylko pod względem geograficznym i roślinnym, ale także pod względem zwierząt, które zamieszkują tamtejsze tereny. Można tam spotkać zagrożone gatunki, których nie sposób zobaczyć nigdzie indziej na świecie. Zobacz jakie zwierzęta zamieszkują tereny Indonezji i co warto o nich wiedzieć.

Zwierzęta lądowe Indonezji

Indonezja co warto zobaczyć? Zdecydowanie są to zwierzęta! Rzadkie i zagrożone gatunki zasługują na szczególną uwagę i w Indonezji można je podziwiać w ich naturalnym środowisku. Jeśli planujesz wycieczkę na Sumatrę to koniecznie musisz odwiedzić Park Narodowy Gunung Leuser, w którym można podziwiać orangutany. Szacuje się, że jest ich tam około 5000 i co roku to właśnie one przyciągają tysiące turystów do tego miejsca. Jednak nie są to jedyne egzotyczne zwierzęta, które zamieszkują tamtejsze strony.

Podczas trekkingu w głąb dżungli można spotkać słonie, które upodobały sobie miejsca oddalone od tłumu ludzi i hałasu. Jednak nie tylko słonie wolą miejsca oddalone od ludzi. W środku dżungli można spotkać też tygrysy sumatrzańskie, które są uważane z najmniejszy gatunek tygrysa na świecie, nosorożce oraz ponad 300 gatunków ptaków.

W Papui Zachodniej, która nie jest najczęściej wybieranym kierunkiem podróży, można spotkać kazuara – strusio podobnego ptaka nielota. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także kangury. To też dom dla mrówkojadów, które upodobały sobie w szczególności miejsca oddalone od ludzi. Poza zwierzętami lądowymi można tu także spotkać nietoperze i setki gatunków barwnych ptaków.

Zwierzęta wodno-lądowe Indonezji

Jednym z ciekawszych zwierząt wodno-lądowych, które zamieszkują Indonezję, są warany. Żyją w Parku Narodowym Komodo i na wyspie Rinca. Szacuje się, że pojawiły się w tych terenach około 900 000 lat temu i jako jedyne z prehistorycznego świata gadów przetrwały do dzisiaj. Są to duże jaszczurki – najmniejszy gatunek, czyli waran szmaragdowy osiąga nawet do metra długości. Na wybrzeżu Kazuaryny mieszkają krokodyle, które mają nawet 5 m długości i są pod ochroną.

Wody Indonezji są też bogate w wiele gatunków ryb, które można podziwiać podczas nurkowania. Rafy koralowe Indonezji liczą około 3 000 gatunków zwierząt, które zachwycają swoim wyglądem i kolorami.

Podsumowanie

W Indonezji można podziwiać tysiące unikalnych gatunków zwierząt, które są zagrożone wyginięciem. Na terenie tego kraju można odwiedzić kilkadziesiąt Parków Narodowych, które są domem dla większości zwierząt. Mają one na celu m.in. chronić zwierzęta przed nielegalnymi polowaniami. Indonezja co warto zobaczyć? Zdecydowanie zwierzęta, które w większości są reprezentantami zagrożonych gatunków.

Dodaj komentarz