Najciekawsze kierunki na wakacje 2020 – Indonezja

Najciekawsze kierunki na wakacje 2020 – Indonezja

Polacy coraz częściej wybierają wakacje w południowo-wschodniej Azji. Jednym z popularniejszych kierunków jest Indonezja, zwana krajem tysiąca wysp. To piękne państwo oprócz idealnej pogody oferuje też wiele ciekawych zabytków, których zwiedzanie przybliży nam nieco lokalną kulturę. Najbardziej popularnymi wyspami są Bali oraz Jawa, obie oferują podróżnym wiele niezapomnianych atrakcji.

Wakacje na wyspie Bali

Jest to bez wątpienia najpopularniejszy region Indonezji. Wycieczki na Bali są idealną opcją dla miłośników rajskich krajobrazów. Na terytorium wyspy rozciągają się spektakularne tarasy ryżowe, wśród których można spacerować, podziwiając piękno tej wspaniałej krainy. Na miejscu znajdziemy wiele ośrodków, np. Kuta czy Sanur, które w sezonie tętnią życiem i oferują doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Nie brak tam też mniejszych,spokojnych wiosek, w których wizyta przybliży nam kulturę lokalnej ludności. Bali to też gratka dla miłośników nurkowania. W pobliżu Padang Bai rozciąga się bowiem spektakularna rafa koralowa. Na miejscu na uwagę zasługuje też stolica wyspy, Ubud, która jest doskonałym przykładem typowej, azjatyckiej dżungli miejskiej. Ogromną atrakcją regionu jest też słynny masaż balijski, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. Warto jednak upewnić się, czy wybrany salon jest autoryzowany.

Wczasy na wyspie Jawa

Jest to jedna z większych wysp kraju, która już od wielu dekad ma status kultowego regionu turystycznego Indonezji. Nic w tym dziwnego. To właśnie tam znajdziemy dużą część z najciekawszych zabytków Indonezji. Wycieczki do Jawy powinni wybrać przede wszystkim miłośnicy architektury sakralnej. Znajdziemy tam bowiem legendarną świątynię buddyjską Borobodur oraz hinduski kompleks klasztorny Prambanan. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kurort Yogyakarta, w którym znajdziemy niezwykle urokliwą zabudowę miejską, z monumentalnym pałacem sułtana i wspaniałymi tarasami ryżowymi. Miasto jest też doskonałą bazą wypadową do wspomnianych wcześniej obiektów świątynnych. W trakcie wycieczki na Jawę koniecznie trzeba odwiedzić pobliski wulkan Bromo. Jako że jest on już wygasły, to turyści mogą go zwiedzić w całej okazałości, a nawet podejść do krawędzi krateru. Niedaleko znajduje się też inny wulkan, Kawah Ijen, w którego wnętrzu można podziwiać wspaniałe jezioro siarkowe. Poza tym wyspa Jawa zapewnia doskonałe warunki dla plażowiczów. Wzdłuż tamtejszych wybrzeży infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta, również miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni.

Dodaj komentarz