Jak przygotować się do zimowej podróży autem

Jak przygotować się do zimowej podróży autem

Zimą warunki jazdy są mocno utrudnione. Wpływ na to ma m.in. śnieg, oblodzenie jezdni, niskie temperatury i silny wiatr. Wszystkie te czynniki w połączeniu z tym, że bardzo szybko robi się ciemno, mogą powodować niebezpieczeństwo i być potencjalnym powodem kolizji lub awarii auta na drodze. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość jazdy do panujących za oknem warunków. Niestety to nie zawsze wystarcza i złe przygotowanie do drogi, a także zaniedbane auto może zwiększać szansę na awarie. Zobacz jak tego uniknąć i jak powinno zadbać się zimą o bezpieczeństwo na drodze. Dowiedz się też, kiedy niezbędna będzie auto pomoc Berlin.

Jak zadbać o auto zimą?

Skrajne warunki atmosferyczne nie są dobre dla naszych samochodów. Tak samo, jak w przypadku upałów tak podczas zimowej pogody samochód może być narażony na awarie spowodowane właśnie przez pogodę. Aby zminimalizować ryzyko awarii samochodu podczas podróży, należy je odpowiednio przygotować na zimowy sezon. Przede wszystkim, jeśli temperatury spadną i będą oscylować w okolicach zera stopni, należy zmienić opony na zimowe. Dodatkowo konieczna będzie zmiana płynu do spryskiwaczy z letniego na zimowy. Ma on inne właściwości i jest przystosowany do pracy w bardzo niskich temperaturach.

Przed jazdą należy dokładnie odśnieżyć wszystkie szyby i usunąć z nich lód. Poprawi to widoczność podczas jazdy i nie będziemy stwarzać zagrożenia na drodze. Warto też pamiętać o nasmarowaniu uszczelek i zamków specjalnymi środkami na bazie wazeliny. W ten sposób zapobiegniemy przymarzaniu zamków. Podczas mrozów, które sięgają ponad -10 stopni lepiej zrezygnować z mycia auta. Woda może wniknąć w szczeliny auta, zamarzać w nich i rozsadzać części auta.

Bezpieczna jazda zimą

Jazda zimą nie należy do najłatwiejszych, właśnie dlatego podczas prowadzenia trzeba być cały czas czujnym. Dostosuj prędkość do warunków, jakie panują na drodze i nie śpiesz się, ponieważ możesz stracić kontrolę nad autem na oblodzonej jezdni. Obserwuj też innych uczestników ruchu i zachowuj bezpieczne odległości.

Awaria auta za granicą – co robić?

Do awarii i kolizji aut zimą może również dojść za granicą. Jeśli nieprzyjemna sytuacja zdarzyła Ci się np. w okolicach Berlina, to auto pomoc Berlin https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ może Ci pomóc wyjść z trudnej sytuacji. Pomoc drogowa Berlin Niemcy przyjedzie na miejsce zdarzenia i naprawi Twoje auto lub odwiezie je do najbliższego mechanika. Jeśli naprawa samochodu na miejscu nie będzie możliwa z powodu poważnej usterki, to laweta Berlin Niemcy odwiezie Twoje auto w bezpieczny sposób we wskazane przez Ciebie miejsce.

Dodaj komentarz