Co zabrać nad morze?

Co zabrać nad morze?

Wyjazd nad może to dla wielu ulubiony sposób na letni relaks. Mimo, że w większości przypadków robimy to minimum raz na rok, a nawet i częściej, za każdym razem z naszych ust pada to samo pytanie: co zabrać nad morze? Brak nawet jednego mniej lub bardziej kluczowego przedmiotu może zepsuć radość z wypoczynku, a taki właśnie jest często efekt pakowania w pośpiechu lub na ostatnią chwilę. W takim razie co zabrać nad morze, aby na pewno niczego nie zabrakło?

Pakuj się z wyprzedzeniem

Zostawienie pakowania na ostatnią chwilę to recepta na późniejsze problemy. Można w ten sposób zostawić w domu nawet przedmioty tak oczywiste, jak dokumenty czy stroje kąpielowe. Dobrym pomysłem jest więc zrobienie konkretnej listy, najlepiej ze sporym wyprzedzeniem. W ten sposób mamy dużo czasu na zgromadzenie potrzebnych przedmiotów i jeśli przyjdzie nam coś nowego do głowy, będziemy mogli jeszcze to dopisać. Nad morzem zwykle ceny nie tylko żywności i napojów, ale i innych podstawowych przedmiotów są znacznie wyższe, więc nie warto przepłacać.

Lista nie musi być papierowa, jeśli mamy tendencję do jej gubienia i niszczenia. Można w tym celu skorzystać na przykład z wielu ogólnodostępnych bezpłatnych aplikacji na telefon. Kluczem jest także rozsądne planowanie. Nie musimy zabierać każdej jednej rzeczy, która przyjdzie nam na myśl! W ten sposób tylko zapełnimy niepotrzebnie walizki i torby rzeczami, których być może nawet nie użyjemy. Warto więc przed wyjazdem dokonać jeszcze raz selekcji, czy na pewno wszystko to, co chcemy zabrać jest nam potrzebne.

O czym nie można zapomnieć?

Dowód osobisty, portfel czy prawo jazdy to rzeczy, które zwykle i tak nosimy przy sobie. Tak się jednak składa, że przy wyjazdach na wakacje w całym zamieszaniu może nam się zdarzyć zostawić w domu nawet je. Tak więc przed wyruszeniem z domu koniecznie trzeba sprawdzić dwa razy, czy wszystko na pewno jest na swoim miejscu. Nad morze nie można także wybierać się bez odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i kremy do opalania. Opalać należy się z głową, aby przypadkiem nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Nie można się obejść także bez licznych ręczników kąpielowych. Dobrym pomysłem może być zabranie parasola, żeby od czasu do czasu móc schronić się przed bezlitosnym plażowym słońcem.

Wypoczynek nad morzem jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego, ale warto się do niego wcześniej odpowiednio przygotować. W ten sposób możemy być pewni, że nie dość, że zaoszczędzimy pieniądze, to przede wszystkim także czas i nerwy.

Dodaj komentarz