Wycieczka w Bieszczady – co warto tam zobaczyć?

Wycieczka w Bieszczady – co warto tam zobaczyć?

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyjeżdża tam tysiące turystów z całej Polski oraz Europy. Jeśli planujesz tegoroczne wakacje właśnie tam, to przygotowaliśmy dla Ciebie listę miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć.

Chatka Puchatka

Jest to jedno z najsławniejszych schronisk górskich w naszym kraju. Chatka Puchatka położona jest na Połoninie Wetlińskiej na wysokości 1228 m n.p.m. Trzeba jednak zaznaczyć, że ze względu na niskie standardy sanitarne miejsce to zostało na dłuższy czas zamknięte, jednak według niektórych ma być poddane gruntownemu remontowi i oddane do użytku. W Chatce Puchatka nie ma bieżącej wody, prądu ani kanalizacji. Osoby, które odwiedzają to miejsce, mogą tam zjeść własny posiłek i bardziej od miejsca do spania jest to symbol Bieszczad, który po prostu warto zobaczyć. Okolica, w której znajduje się schronisko, jest bardzo malownicza i warto się tam przejść aby, zobaczyć krajobraz oraz chatkę.

Dolina Sanu

Dolina Sanu to bardzo długi, odludny obszar, który najpiękniej wygląda wiosną i latem, gdy wszystko budzi się do życia. Panuje tam cisza oraz relaksujący spokój, który ocenią osoby lubiące urlopy w miejscach bez wielu turystów. Teren jest bardzo duży, dlatego całą wycieczkę warto zaplanować sobie na kilka dni. Codziennie możesz poznawać coraz to nowsze zakątki tego miejsca i podziwiać piękno Bieszczad.

Tarnica

To zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów, który powinien znaleźć się na Twoim planie wycieczki. Jest to najwyższy szczyt w całych Bieszczadach i ma wysokość 1346 m n.p.m. Prowadzą tam dwa szlaki – krótszy oraz dłuższy. Wędrówka na szczyt trwa ok. 3 godziny jednak widok, który tam na nas czeka, jest naprawdę niesamowity i wart każdej minuty spaceru. Warto wybrać się tam w słoneczny dzień, ponieważ będziesz miał okazję podziwiać Bieszczady skąpane w promieniach słońca. To widok, którego nie da się zapomnieć i trzeba go zobaczyć, będąc w Bieszczadach.

Dodaj komentarz