Wyprawa po Świnoujściu

Wyprawa po Świnoujściu

Wyprawa po Świnoujściu

Gdzie możemy wypocząć

Portowe i uzdrowiskowe Świnoujście leży na wyspie Uznam na lewym brzegu Świny. Wizytówką miasta jest znak nawigacyjny Stawa Młyny, przypominający wiatrak znajdujący się na falochronie u ujścia Świny. Sercem Świnoujścia jest plac Wolności – niegdyś główne skrzyżowanie w centrum, dzisiaj strefa relaksu, gdzie szemrze woda w sztucznym potoku i tryskają fontanny. Malowniczym dopełnieniem miejskiego pejzażu są kolorowe fasady kamienic przy deptaku oraz wieża kościoła Chrystusa Króla.

Wyprawa po Świnoujściu

Nie tylko piesze wycieczki są pełne wrażeń. Świnoujście oplecione jest siecią ścieżek rowerowych. W zasadzie w każdy zakątek miasta można bez przeszkód dojechać wygodna i bezpieczną drogą dla rowerów. W centrum strefa rowerowo – piesza obejmuje deptaki handlowe Bohaterów Września i Monte Casino. Bez problemu można w tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym – ruch na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na każdego.

Turyści mogą odpocząć również w bardziej spokojnych miejscach. Dzielnica Nadmorska, uzdrowiskowa część Świnoujścia, oddzielona jest od centrum miasta rozległym Parkiem Zdrojowym, oazą ciszy i zieleni. Uwagę zwracają dawne pensjonaty i hotele przypominające architekturą zamki i pałacyki. Najładniejsze, dawniej najbardziej prestiżowe obiekty architektury podziwiać można wzdłuż pierzei ulicy Żeromskiego, przylegającej do promenady wzdłuż plaży.

Chwila relaksu

Dużym powodzeniem turystycznym, zwłaszcza w wakacyjnych miesiącach cieszy się oczywiście świnoujska plaża, która należy do najładniejszych w Polsce. Co ważne, dla osób starszych i poruszających się na wózkach inwalidzkich na koronie wydm jest poprowadzony specjalny pomost, który blisko brzegu umożliwia korzystanie z przesyconego jodem powietrza – jest to zdecydowanie duży plus plaży.

Piękne widoki

Turyści mają również możliwość obejrzenia miasta z wyższej perspektywy – w Świnoujściu znajdują się dwie galerie widokowe. Panorama centrum miasta roztacza się z neogotyckiej wieży dawnego kościoła luterańskiego zniszczonego w 1945 roku. Port, ujście Świny, Mierzeję Przytorską i miasto na tle zieleni wyspy Uznam można podziwiać z latarni morskiej w Warszowie. Zbudowana w 1857 roku jest najwyższym obiektem tego typu na polskim wybrzeżu.

Świnoujście bez wątpienia jest warte odwiedzenia – nie tylko można tu wypocząć spędzając dzień z rodziną na plaży lub wśród zieleni, ale również zobaczyć wiele pięknych elementów miasta i poznać nieco historii. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić czas mniej lub bardziej aktywnie na pewno znajdziesz w Świnoujściu miejsce dla siebie.

Dodaj komentarz