5 najpiękniejszych miejsc na Bali

5 najpiękniejszych miejsc na Bali

5 najpiękniejszych miejsc na Bali

Bali to indonezyjska wyspa położona w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, niezwykle popularna wśród turystów z całego świata. Wycieczka na Bali zachwyci was bogatą fauną i florą, a także fascynującą kulturą i smaczną kuchnią. Poznaj więc top 5 miejsc, które trzeba tam odwiedzić.

Kuta

To jedno z popularniejszych miejsc uwidocznionych na wielu pocztówkach z tego rejonu. Prawdziwy fragment raju, który daje możliwość prawdziwego wypoczynku, z dala od zgiełku, nerwów i pracy. Jest także doskonałym wyborem dla osób lubiących spędzać czas aktywnie podczas urlopu – znajdziecie tam wiele możliwości m.in. uprawiania sportów wodnych, a pokochają ją zwłaszcza nurkowie. To także świetna baza wypadowa do zwiedzania innych części wyspy. A jest co oglądać!

Monkey Forest

To urokliwy, mały las deszczowy mieszczący się w okolicy miasta Ubud. Bardzo ważny dla mieszkańców Bali ze względu na symbolikę harmonii pomiędzy naturą a człowiekiem. Polecany w szczególności do odwiedzenia w okresie od maja do października – wtedy bowiem możemy tam zaobserwować liczne gatunki egzotycznych zwierząt oraz podziwiać zapierającą dech w piersiach naturę. Wczasy na Bali muszą obejmować ten punkt.

Świątynia Pura Taman Ayun

Zabytek z XVII wieku, który wita każdego turystę wyjątkowymi, rzeźbionymi drzwiami. Jest to jedno z kluczowych miejsc kultu religijnego Balijczyków. Świątynię należy odwiedzić, jeśli zależy nam na poznaniu kultury miejscowej ludności, pamiętając również o zachowaniu należytego wobec niej szacunku. Wokół roztaczają się piękne ogrody, które zachwycają soczystą zielenią, ze względu na klimat wyspy.

Tanah Wnuk

Znajdujące się w niewielkiej odległości od Sangeh niezwykle piękna i urokliwa dolina wąwozu, porośnięta charakterystyczną dla wyspy roślinnością. Idealna dla osób ceniących sobie spokój podczas urlopu, która każdemu zapewni ciszę i spokój. Jest to zdecydowanie jedno z miejsc, które warto dopisać do punktów obowiązkowych do zobaczenia podczas pobytu na Bali.

Świątynia Pura Ulu Watu

Jedna z czterech największych świątyń na Bali, o dużym znaczeniu dla lokalnej ludności. Położona w bardzo malowniczym miejscu – na krawędzi około stumetrowego klifu, z którego rozpościera się wspaniały widok. Miejscowa ludność poświęciła to miejsce bogom mórz i oceanów.

Wakacje na Bali najpiękniejsze będą wtedy, kiedy wczujemy się w niezwykły klimat wyspy. Powyższe pięć propozycji to tylko część z balijskiej przygody, która wpisze się w jedną z podróży życia. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, ze względu na liczne świątynie, niezwykłe widoki oraz plaże z białym piaskiem.

1 Comment

Dodaj komentarz