Jak zaplanować podróż na Bali

Jak zaplanować podróż na Bali

Jak zaplanować podróż na Bali

Licząca 145 km długości oraz 80 km szerokości Bali uznawana jest za wyspę posiadającą najpiękniejsze na naszej planecie plaże. Zróżnicowany krajobraz, niespotykany na skalę światową oraz bogactwo fauny i flory sprawiają, iż na wypoczynek w tym malowniczym miejscu co roku decydują się tysiące turystów z całego świata.

Bali – pora sucha i pora deszczowa

Planując podróż na Bali należy zastanowić się  w jaki sposób chcemy wypoczywać na wyspie. Pora roku, którą wybierzemy znacząco wpłynie na realizację planów wycieczkowych. Pamiętajmy, iż na Bali panuje klimat równikowy wilgotny. Oznacza to, iż przez znaczną część roku na Bali jest bardzo gorąco. Amplitudy temperatur są niewielkie, co oznacza, że temperatura powietrza niemalże utrzymuje się na tym samym poziomie. Deszcze monsunowe występujące w tym rejonie wpływają na występowanie tak zwanej pory suchej oraz deszczowej. Pora sucha trwa od maja do września. Średnie temperatury wahają się miedzy 27 a 28 stopniami. Wilgotność w tym okresie wynosi 60%. W porze deszczowej temperatury nieznacznie spadają, natomiast wilgotność znacząco wzrasta i może wynosić od 65% do 85%.

Bali – jak podróżować po wyspie

Wybierając się na Bali po raz pierwszy dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc w zaplanowaniu wypoczynku do biura podróży. Osoby pracujące w biurze, specjalizują się w organizowaniu spersonalizowanych wycieczek do różnych zakątków świata.  Bali daje nam możliwość aktywnego wypoczynku nadepce surfingowej, jak i medytacji w jednej z licznych świątyń znajdujących się na wyspie.

Bali – informacje praktyczne

Lot na Bali trwa około 19 godzin. Niestety nie ma bezpośrednich lotów z polski, dlatego w czas lotu wliczone są dwie przesiadki. Walutą, którą posługują przebywający na wyspie jest rupia indonezyjska (IDR). Osoby ubiegające się o możliwość przebywania na Bali muszą posiadać ważna wizę turystyczną. Na Bali funkcjonuje komunikacja miejska, jednakże ze względu na to, iż zazwyczaj jest przepełniona, turyści często korzystają z usług firm taksówkarskich oraz wypożyczalni samochodów. Do wypożyczenia auta konieczne jest międzynarodowe prawo jazdy.

Bali – atrakcje czekające na turystów

Bali słynie z przepięknych plaż. Każdy większy i bardziej luksusowy hotel mieści się przy plaży. Poza plażami na Bali znajduje się szereg świątyń, w których można oddać się medytacji. Popularnym miejscem wycieczek jest siedem świątyń umiejscowionych na wybrzeżu. Atrakcją dedykowaną dla dzieci jest Małpi las w Ubud. Z myślą o odważnych organizuje się wycieczki na Gunung Batur, zaliczany do stratowulkanów i mierzący 1717 m wysokości czynny wulkan na wyspie.

Dodaj komentarz