Wycieczka do Chorwacji – miejsca, które warto tam zobaczyć

Wycieczka do Chorwacji – miejsca, które warto tam zobaczyć

W ostatnich latach Chorwacja przeżywa prawdziwe oblężenie Polskich turystów. Nie ma co się dziwić, ponieważ można tam znaleźć wiele pięknych miejsc, które zasługują na miano raju na Ziemi. Zobacz, co warto zobaczyć będąc w Chorwacji https://www.activ8.pl/ i dowiedz się, dlaczego to właśnie tam wyjeżdża na wakacje tysiące naszych rodaków.

Dubrownik

To jedno z najpiękniejszych i najbardziej obleganych przez turystów miejsc. To miasto zachwyca swoją śródziemnomorską architekturą oraz przyrodą. Dubrownik jest wizytówką Chorwacji, a stare miasto, które pełne jest zabytkowych świątyń i kamienic, nie bez powodu zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam możesz zatrzymać się na wakacje i cieszyć się lazurową wodą, słońcem i wyjątkowymi widokami.

Split

Jedną z największych atrakcji tego miasta są pozostałości pałacu cesarza Dioklecjana. Spacerując po starówce Splitu, natkniemy się na ruiny pałacu, a także na urocze kamieniczki, które tworzą klimat tego miejsca. Będąc w Splicie, warto także spróbować Chorwackiej kuchni.

Chorwacja co warto zjeść? Przede wszystkim czarne risotto lub Buzara – danie z małży w bulionie z wina z czosnkiem i bułką tartą. Na uwagę zasługuje także lokalny alkohol oraz słodkości. Dla osób, które przyzwyczajone są do Europejskiej kuchni, będzie to nowość, którą warto spróbować.

Zagrzeb

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji i jak łatwo jest się domyślić, można tam znaleźć mnóstwo zabytków. Spacery wśród zabytkowych fasad i pięknych ogrodów będą niezwykłym przeżyciem. Koniecznie musisz zobaczyć Kościół Św. Marka w Zagrzebiu, dolne miasto, górne miasto, panoramę z tarasu widokowego i odwiedzić targ Dolac. Spokojnie można tu spędzić kilka dni i każdego z nich odkrywać coraz to nowsze miejsca.

Makarska

To jeden z najpopularniejszych kurortów w Chorwacji. To miejsce pokochają szczególnie plażowicze, którzy uwielbiają wylegiwać się na ciepłym piasku i pływać w krystalicznie czystej wodzie. Makarska to zupełne przeciwieństwo zabytkowych miast, których w Chorwacji nie brakuje. Nie znajdziesz tam ruin świątyń i pomników zasłużonych cesarzy, ale za to będziesz świetnie się bawił podczas wieczornych imprez oraz wypoczywał popołudniami na brzegu. Prócz opalania się możesz także skorzystać z rowerków wodnych czy też motorówek. Mimo, że plaże tam są naprawdę piękne, to trzeba być przygotowanym na bardzo duże tłumy, które mogą powodować jeszcze większe kolejki np. do lokali gastronomicznych. Masz do wyboru zarówno lokale i budki typu fast food, a także restauracje, które są czynne cały rok i serwują tradycyjne Chorwackie dania.

Dodaj komentarz