10 najczęstszych pytań dotyczących lakieru do paznokci.

10 najczęstszych pytań dotyczących lakieru do paznokci.

Cóż może być bardziej frustrującego niż to, że twój piękny lakier odkleja się zaledwie kilka minut po jego nałożeniu? Rozwiązaniem jest półtrwały lakier do paznokci: zapewnia kolorowy i lśniący manicure przez 2 tygodnie. Ale zanim zaczniesz go używać, najlepiej upewnij się, że dobrze dysponujesz właściwą wiedzą dotyczącą lakieru do paznokci.

1. Czy zawsze trzeba stosować bazę?

Tak, jest to nawet ważny krok przed nałożeniem lakieru do paznokci, ponieważ chroni on keratynę paznokcia i zapobiega jego żółknięciu. Nie należy mylić z lakierem bezbarwnym lub powłoką nawierzchniową: pierwsza to lakier, a druga to warstwa chroniąca kolor po nałożeniu lakieru.

2. W ten sam sposób usuwać lakier brokatowy?

To byłoby zbyt proste… Dużo bardziej wytrwały niż klasyczny lakier, wymaga innej procedury:
– namoczyć kilka wacików w zmywaczu do paznokci i pozostawić je na każdym paznokciu na dobre 15 minut;
– wywierając lekki nacisk na wacik, sprawić, że będzie się on ślizgał, a lakier jednocześnie się rozpuszczał;
– połączyć powierzchnię za pomocą polerki, aby usunąć ostatnie ślady brokatu.

3. Czy istnieje coś takiego jak lakier organiczny?

Jeszcze nie! Aby być oznakowany jako organiczny, powinien być sformułowany bez rozpuszczalników i używać tylko pigmentów organicznych.

4. Jak długo utrzymuje się lakier?

Raz otwarty może być używany przez 36 miesięcy, ponieważ nie ma ryzyka skażenia bakteryjnego.

5. Powinien być przechowywany w lodówce?

To popularny mit, ponieważ lakier doskonale utrzymuje się w temperaturze pokojowej. Z drugiej strony należy pamiętać, narażenie na światło zniekształca jasne pigmenty.

6. Czy lakier na bazie wody jest dobry?

Z pewnością nie trwa on tak długo i nie pokrywa tyle, co klasyczny lakier, ale również zapobiega rozwojowi alergii lub wdychaniu toksycznych produktów. Nie wspominając o zapachu, który jest o wiele bardziej dyskretny. Z drugiej strony, warstwa wierzchnia staje się tu obowiązkowa, w przeciwnym razie kolor będzie blaknąć w szybkim tempie.

7. Czy ekspresowe suszenie lakieru działa?

Tak, aby przyspieszyć fazę schnięcia, wiele marek oferuje lakiery zawierające kombinację silikonów, które sprzyjają odparowywaniu rozpuszczalników podczas aplikacji. Następnie tworzą one ochronną warstwę na powierzchni paznokcia. Ta sama technologia znajduje się w akceleratorach suszących.

8. Czy zmywacz do paznokci osłabia paznokcie?

Jest to aceton, silny i pachnący rozpuszczalnik, którego należy unikać. Obecnie, bardzo niewiele marek nadal go używa.

9. Czy półtrwały zmywacz do paznokci uszkadza paznokcie?

Wszystko zależy od rodzaju paznokci, a w szczególności od ich usunięcia: nie ma mowy o złuszczaniu lakieru w domu, w przeciwnym razie keratyna z niego odejdzie i paznokieć zostanie osłabiony.

10. Czy można dodać do formuły zmywacz do paznokci, aby uczynić go bardziej płynnym?

Nie! Dodanie substancji takiej jak woda lub zmywacz do paznokci spowoduje, że formuła będzie niestabilna. Tylko specjalny rozcieńczalnik lakieru może go ewentualnie skraplać.

Dodaj komentarz