Jak dbać o prawidłowe nawilżenie włosów? 

Jak dbać o prawidłowe nawilżenie włosów? 

Włosy, tak jak skóra, potrzebują dobrego nawilżenia. Przesuszone włosy tracą naturalny blask, łamią się i rozdwajają na końcach, do tego mocno się elektryzują. Jak powinno się je pielęgnować, by zawsze były w idealnej formie?

Dlaczego włosy się przesuszają?

Najczęściej z powodu czynników zewnętrznych (np. suche, gorące powietrze), złej pielęgnacji oraz gorszego stanu zdrowia. Ogromny wpływ na kondycję włosów ma codzienna dieta, czyli picie zbyt małych ilości wody oraz niedobory witamin. Zimą włosy stają się suche przez ogrzewanie oraz noszenie czapek, latem wysuszająco działają promienie słoneczne oraz woda morska albo z basenu.

Jakie kosmetyki nawilżają włosy?

Dobre szampony, do kupienia na przykład na eranatura.pl/, usuwają z włosów wszelkie zanieczyszczenia i dokładnie myją skórę głowy, ale nie zaburzają naturalnego wydzielania łoju, który jest włosom potrzebny. Odżywki powinny mieć w składzie roślinne substancje nawilżające, a do tego po ich użyciu włosy się łatwiej rozczesują i są bardziej podatne na zabiegi stylizacyjne.

Do układania włosów nie powinno się używać bardzo silnych kosmetyków, nie należy też przesadzać z zabiegami regenerującymi, ponieważ w nadmiarze dadzą one odwrotny efekt – maseczkę na włosy wystarczy nałożyć raz, góra dwa razy w tygodniu, codzienna aplikacja takich kosmetyków niepotrzebnie podrażnia skórę głowy i nie pozwala włosom naturalnie się zregenerować.

Jak pielęgnować tłuste włosy?

Włosy ze skłonnością do przetłuszczania również należy regularnie nawilżać. Pomocne będą szampony z oferty  eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, które nawilżają włosy i jednocześnie regulują wydzielanie łoju, koją skórę głowy i zapobiegają przesuszaniu się końcówek.

Po umyciu, na włosy trzeba nałożyć odżywkę wspomagającą regenerację włosów, a na skórę głowy przyda się maseczka na przykład z glinką, błotem z Morza Martwego albo siarką – są to składniki, które poprawiają kondycję tłustej skóry i zwalczają łupież.

Dodaj komentarz