Najciekawsze pomysły na aranżację ogrodu

Najciekawsze pomysły na aranżację ogrodu

Właściciele ogrodów mają niekiedy ciężki orzech do zgryzienia. Jak zaaranżować przestrzeń, by jednocześnie czuć się w niej dobrze, bezpiecznie, komfortowo oraz, by zachwycała ona pod względem wizualnym? Poznaj najciekawsze pomysły na aranżację ogrodu!

Aranżacja w stylu sielskim

Marzy Ci się powrót do przeszłości, nieskażonej cywilizacją? A może chciałbyś cofnąć się do lat wczesnego, beztroskiego dzieciństwa? Jeśli tak, to doskonałym pomysłem na aranżację przestrzeni w ogrodzie będzie założenie łąki kwietnej. Zerknij do oferty specjalistycznych sklepów, takich jak panilaka.pl, by znaleźć precyzyjnie dobraną mieszankę nasion łąk kwietnych. Do wyboru masz gatunki jednoroczne, wieloletnie, miododajne. Każda charakteryzuje się nieco innymi cechami, jednak wszystkie łączy szereg podobieństw: są jednocześnie piękne, niewymagające oraz odgrywają ważną rolę w ekologii, przede wszystkim jako rośliny o właściwościach antysmogowych oraz stanowiących schronienie dla drobnych ssaków i płazów, a także jako baza pokarmowa dla zapylaczy.

Aranżacja w stylu nowoczesnym

Minimalistycznie, wygodnie, funkcjonalnie. Jeśli właśnie w taki sposób wyobrażasz sobie swoja przestrzeń w ogrodzie, to doskonałym rozwiązaniem będzie aranżacja w stylu nowoczesnym. Nowoczesny ogród jest uporządkowany. Nie ma w nim miejsca na chaos, niepotrzebne przedmioty. Wygodne siedziska z wysokiej jakości
materiałów, krótko przystrzyżony trawnik, iglaki i drzewa chroniące przed cieniem, oczko wodne i dokładnie wyznaczone ścieżki, to wszystko znajdziesz w ogrodzie w stylu nowoczesnym.

Aranżacja w stylu rustykalnym

Bujny, kolorowy, pełen kwiatów, taki jest właśnie ogród w stylu rustykalnym. Jeśli chcesz spędzać wolny czas w otoczeniu pięknych, okazałych roślin, a także daleko Ci do nowoczesnych rozwiązań, to to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Drewniany płot, kamień naturalny, elementy wykonane z ceramiki, a do tego bujna roślinność, to wszystko powinno znaleźć się w ogrodzie rustykalnym.

Dodaj komentarz