Wycieczki Zakynthos – pieknę Greckie miejsca

Wycieczki Zakynthos – pieknę Greckie miejsca

Wycieczki - Zakynthos

Grecja jest jednym z ulubionych kierunków Polaków. Ciepła, słoneczna kraina z serdecznymi i otwartymi ludźmi, którzy w dodatku serwują przepyszne jedzenie. Historycznie jeden z najważniejszych krajów świata – kolebka filozofii i demokracji. To tutaj rodziły się idee, z których świat korzysta do dzisiaj. W dodatku Grecja może cieszyć się fantastycznym położeniem na południu Europy, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok, a plaże nagrzane są od gorącego słońca.

Jedną z greckich wysp jest niewielki Zakynthos, który ma 405 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje go na stałe niespełna 41 tysięcy mieszkańców. Wyspa położona jest na Morzu Jońskim i jest jednym z najpiękniejszych miejsc południowej Europy. Rzesza turystów przylatuje tutaj co roku, chcąc spędzić udane wczasy na rajskich plażach, które z pewnością tutaj znajdziemy.

Co warto zobaczyć na Zakynthos? Oto lista najważniejszych miejsc.

  1. Zatoka Navagio. Widziało ją bardzo wielu ludzi, nawet jeśli nie byli nigdy na wyspie Zakynthos. Dlaczego? Jest wizytówką wyspy i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. To właśnie tutaj znajduje się plaża, na której od lat znajduje się wrak statku. To miejsce znajduje się na większości pocztówek, folderów turystycznych i zdjęć, które możemy znaleźć w Internecie. Dodatkowo miejsce, poza ciekawym obiektem w postaci wraku statku, zaoferuje nam przepiękną złocistą plażę i turkusową wodę w morzu.Wycieczki - Zakynthos
  2. Porto Vromi – mała, rybacka osada o niezwykłym krajobrazie dokoła. Otaczają ją przepiękne, skaliste klify, które swoją bryłą przypominają nieco skandynawskie fiordy. Podziwiać je możemy jednak w zdecydowanie przyjemniejszej temperaturze niż w Norwegii. W Porto Vromi znajdziemy niewielką, piaszczysto-kamienistą plażę, która jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów, którzy zdecydowali się na urlop na Zakynthos. Chętnie się tutaj wylegują, ponieważ woda w tym miejscu jest niezwykle czysta i przejrzysta, a w dodatku ma zachwycający kolor. Możemy tutaj dotrzeć urokliwą, krętą drogą z miasteczka Anafonitria.
  3. Wioska Keri – jeśli kiedykolwiek usłyszeliśmy o tym, że Grecja słynie z ponadprzeciętnej jakości oliwy z oliwek, to tutaj z pewnością taką znajdziemy. Wioska znajduje się na południu wyspy i otacza ją wiele gajów oliwnych. Na ich drzewach rosną owoce, z których potem wytwarzana jest oliwa. Wioska ma niezwykły, spokojny klimat. Znajdziemy tutaj urokliwe, wąskie uliczki i klimatyczne kawiarenki, w których warto zatrzymać się na chwilę i uraczyć lokalnymi produktami. Jedną z atrakcji tej wioski jest możliwość popłynięcia statkiem na pobliską wyspę Marathonissi, a także odwiedzenie przybrzeżnej groty. Będąc już w Keri koniecznie trzeba się wybrać w okolice latarni morskiej, bo to właśnie tam roztacza się niesamowity krajobraz z widokiem na skały Mizithres. Zobaczymy tutaj, jak z głęboko niebieskiej wody wydostają się skały, przy których widoczny jest delikatny piasek – niewielkie plaże. Przy plażach natomiast zacumowane są – miniaturowe z tej perspektywy – łódki.
  4. Vassilikos – wysunięty najbardziej na wschód wyspy punkt, a jednocześnie jeden z najbardziej malowniczych jej zakątków. To tutaj znajdziemy piaszczyste plaże, strome klify i dzikie lasy. To miejsce z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą hotelową, a więc dobra propozycja na wakacje na Zakynthos. Wypoczywający tutaj turyści mogą cieszyć się wspaniałymi krajobrazami i prawdziwie greckim klimatem.
  5. Stolica wyspy, więc mogłoby się wydawać, że jeden z najważniejszych punktów na liście miejsc do odwiedzenia. Rzeczywiście, warto ją zobaczyć, niegdyś nazywana była “Wenecją Orientu”. Na turystów czeka tutaj klimatyczna zabudowa, urokliwe wąskie uliczki i niewielkie place, na których mamy ogromny wybór kawiarni i tawern. Znajdziemy tutaj także piękne krajobrazy, z których słynie cała wyspa. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że stolica wyspy została w ogromnej części zniszczona podczas trzęsienia ziemi w latach pięćdziesiątych XX wieku. Obecnie jest już odbudowana, jednak efekt, który możemy podziwiać obecnie, z pewnością odbiega od tego, który miał miejsce kiedyś. Niewątpliwie jednak cała wyspa – również jej stolica – to miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić.

Dodaj komentarz