Turystyka – kierunek Grecja

Turystyka – kierunek Grecja

Wielu turystów wybiera Grecję, czyli najczęściej jest to lot do Grecji, po to by zobaczyć atrakcje takie jak Partenon, czy też Mykeny, czyli te lokalizacje najciekawsze jeśli chodzi o same zabytki. One są rzecz jasna opcjami oczywistymi, ale Grecja to także Kreta i cała masa wysp, które odwiedza się za pomocą promów. Na dokładkę to także plaże i ciepłem morze, czyli znajdzie się tam coś dosłownie dla każdego. Równie istotnym jest też i to, że w sierpniu i w lipcu bardzo wiele osób wybiera ten konkretny kraj, choć Rzym jest równie często wybieraną opcją. wielu z nas też jest pewnymi tego, że to właśnie w Grecji narodziła się Europejska kultura i sztuka, a Rzym się nią jedynie inspirował i na dokładkę ją rozpowszechnił na większość Europy. Właśnie ze względu na tę konkretną przyczynę powracano potem wielokrotnie do tej architektury.

Kluczowe zabytki.

Wizytówką turystyczną Grecji jest rzecz jasna Partenon, czyli wybitnie ciekawa budowla stworzona z myślą o Atenie. Właśnie w tym publicznym budynku znajdował się spory ozdobiony złotem i srebrem posąg tej Boginii, a fundusze na wykonanie tego charakterystycznego budynku uzbierał sam Perykles. Rzecz jasna obecnie ten konkretny budynek nie wygląda tak jak w czasach antycznych, bo bardzo wiele przetrwał, a pewna jego część nazywana Marmurami Pontyjskimi znajduje się w Anglii. Jakiś czas temu rozpoczęto renowację tego cuda Europejskiej architektury i nie wiadomo ile te prace potrwają i jaki efekt wizualny uda się uzyskać. Pewnym jest jedynie to, że ta konkretna budowla musi zostać zachowana na kolejne dekady, bo to rzecz jasna jest symbol tego konkretnego kraju i zapewne sprowadzi jeszcze tam miliony turystów. Ważnym jest też i to, że to nie jedyna atrakcja Grecji, czyli na jej wyspach znajduje się wiele świątyń, ale tylko nieliczne są w stanie dobrym, bo pozostałe niszczały przez setki lat i dlatego pozostały po nich posadzki nadgryzione przez ząb czasu oraz podstawy nielicznych kolumn.

Lato w Grecji.

Lato w Grecji to perspektywa taka jak dziesiątki plaż i na dokładkę zachęcający kolor wód przybrzeżnych. Kluczowe znaczenie ma także temperatura wody, oraz to, że nie trzeba tylko pływać w typowym stroju kąpielowym. Równie dobrze można wynająć jakiś sprzęt do pływania, czyli opcję taką jak skuter wodny. Wynajęcie takowego nie jest możliwe w każdym przypadku, bo do tych maszyn trzeba mieć odpowiednie zezwolenia, ale generalnie nawet w przypadku kogoś bez dokumentów da się wynająć coś co ma kadłub i pływa z pewna prędkością.

Dodaj komentarz