Turystyka – kraje takie jak Gruzja

Turystyka – kraje takie jak Gruzja

Atrakcje turystyczne Gruzji w porównaniu z Grecją są raczej tymi minimalnie ciekawymi, bo ten kraj przez pewną część swojej historii był pod wpływami ZSRR i to widać po dość wielu budynkach, a nawet po stanie dróg. Jednym słowem wiele zakątków tego kraju wygląda biednie, a jakieś pozostałości po zakładach przemysłowych spotyka się tam często i to w wielu miejscach. Tego typu pozostałości, czyli stalowe rdzewiejące konstrukcje odstraszają, ale nie każdego. Największym atutem Gruzji z tych przyczyn jest jej teren, a konkretniej jego ukształtowanie. Nie brakuje tam tych wyzwań dla ludzi kochających te trudne miejsca, czyli jakieś skały i wyjątkowo strome podjazdy. Atut ten jest powodem do przyjechania do Gruzji, choć jazda autem terenowym z Europy Zachodniej lub centralnej potrwa przynajmniej te kilka dni.

Teren.

Teren jest największym Atutem Gruzji i mowa to o kamienistych drogach, które są raczej w kiepskim stanie. Dlatego też po tych wiejskich częściach Gruzji jeździ się raczej autami terenowymi produkcji Rosyjskiej, bo takie są tymi najlepiej osiągalnymi. Kluczowe znaczenie ma też i to, e te pojazdy radzą sobie tam wyjątkowo dobrze. Rzecz jasna ich obsługa nie jest najłatwiejszą, ale sama frajda z jazdy jest już znaczną. Wycieczka do Gruzji może być też tym lotem samolotem, w którego przypadku bilety zakupiliśmy z tym kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Na miejscu można też wynająć jakieś auto terenowe zaliczane do tych wyjątkowo trwałych, po to by się zabawić. Trudniej będzie tylko o modyfikowane auto terenowe, bo takich raczej wypożyczalnie nie mają, ze względu na to, że trzeba w takowe zainwestować, a inwestycja ta może się nie zwrócić. Dlatego wielu śmiałków jedzie do Gruzji własnymi zmodyfikowanymi samochodami terenowymi, po to by się ciekawie zabawić i by mieć z tej zabawy pamiątki pod postacią filmu nakręconego kamerą sportową przytwierdzoną do dachu lub do zderzaka.

Inne atrakcje.

Gruzja może być też ciekawą opcją dla ludzi, którzy mają te drogie i wyjątkowo trwałe rowery zjazdowe. Sprzęty tego rodzaju są rzecz jasna tymi za pomocą których podczas zjazdu można osiągnąć tę znaczną prędkość. Nie każdy inwestują w zabawki tego typu, ale znajdą się śmiałkowie, którzy wybiorą się z takim rowerem do Gruzji. Ten kraj oferuje także wrażenia dla tych, którzy chodzą po trudnym zalesionym terenie. Tacy śmiałkowie ubierają odzież taktyczną i biorą ze sobą plecak taktyczny pełen wojskowych racji żywnościowych na te kilka dni wyczerpującej wędrówki po wyjątkowo trudnym terenie, bo tego typu wyzwania to także atrakcja.

Dodaj komentarz